Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Mycie samochodu to jedna z tych pozornie prostych czynności, którą ogromna część właścicieli czterech kółek niezbyt się przejmuje. Wśród większości kierowców panuje powszechne przekonanie, że zwykły zestaw wiadro, woda, detergent i gąbka załatwia sprawę. Na rynku jest dostępnych wiele tanich produktów w teorii przeznaczonych do pielęgnacji samochodu. Półki supermarketów czy stacji benzynowych pełne są specyfików, które często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Profesjonalne kosmetyki samochodowe co prawda kosztują swoje, ale szybko możemy się przekonać, że wystarczy parę kropel, aby umyć cały samochód i uzyskać pożądany efekt.

 

Najważniejsze są detale

Niestety, w warunkach domowych nie zawsze jesteśmy w stanie pozbyć się brudu ze wszystkich zakamarków karoserii. Głęboko osadzone i niewidoczne gołym okiem zabrudzenia najlepiej usunąć przy użyciu zaawansowanych technologii czyszczących. Jeżeli więc nie mamy czasu na poszukiwania idealnych kosmetyków samochodowych i nie chcemy spędzać całego dnia w garażu, warto oddać samochód w ręce profesjonalnego serwisu. Jak sprawdzić, czy na pewno zabieramy nasze auto w odpowiednie miejsce? Każdy doświadczony specjalista podczas kosmetyki karoserii kieruje się podstawowymi zasadami opisanymi poniżej.
Bezpieczne i efektywne mycie samochodu krok po kroku

Pre wash

W przypadku bardzo zabrudzonego samochodu zazwyczaj przeprowadza się tzw. pre wash, czyli po prostu mycie wstępne. Najlepszym środkiem do usunięcia trwałych zanieczyszczeń jest aktywna piana oraz APC – silny środek czyszczący.

Czyszczenie kół

Pracę rozpoczyna się od odkręcenia kół, aby umożliwić swobodny dostęp do wszystkich zakamarków. Każde koło powinno być czyszczone osobno. Po spryskaniu felgi odpowiednim środkiem należy wyczyścić zabrudzenia szczotką o miękkim włosiu. Czyste felgi można wypolerować ręcznie, kolistymi ruchami używając dobrego aplikatora. Na koniec należy zabezpieczyć felgi poprzez nałożenie ochronnego wosku, który minimalizuje osadzanie się brudu i zapewnia felgom piękny połysk.

Mycie właściwe

Do głównego mycia konieczne są dwa wiadra. Jedno służące do płukania brudnej gąbki, a w drugie z wodą do mycia oraz szamponem w odpowiednich proporcjach. Karoserię należy myć fragmentarycznie z użyciem miękkiej gąbki lub rękawicy z naturalnego włosia, pamiętając o częstym płukaniu. Pracę najlepiej zacząć od dachu, dalej przechodząc do szyb, maski, drzwi i zderzaków.

Po spłukaniu całości zimną wodą można przejść do osuszenia karoserii specjalnym ręcznikiem z mikrofibry. Przy używaniu myjki należy pamiętać o pracy w bezpiecznej odległości tak, aby nie doszło do uszkodzenia lakieru. Ważne jest również dostosowanie odpowiedniego ciśnienia wody.

Rezerwuj termin online!