Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Wgniecenie w karoserii pojazdu może przytrafić się każdemu i to nie zawsze z winy kierowcy. Często dochodzi do tego na skutek zdarzeń losowych lub podczas parkowania. Słusznie mijają czasy, kiedy konieczna jest wizyta u lakierka z wgnieceniem. Nie trzeba poddawać samochód pod wyklepywanie, nakładanie szpachli i lakieru. Wszystko za sprawą nowych technologii, które pozwalają to ominąć. Wielokrotnie można naprawić wgniecenie bez uszkodzenia lakieru. Przedstawiamy najistotniejsze informacje o tej technice. 

Samochody są wysoce narażone na różnorodne uszkodzenia. Niektóre z nich to efekty stłuczek zaś inne wynikają z nieuwagi innego kierowcy lub nas samych np. na przysklepowych parkingach. Wgniecenia niewątpliwie wyglądają nieestetycznie i obniżają wartość samochodu. Dawniej usuwanie tego typu uszkodzeń wiązało się z drogimi naprawami blacharsko lakierniczymi.

Gradobicie, choć występuje stosunkowo rzadko, to może spowodować wiele szkód. Tyczy się to także kierowców, szczególnie tych, którzy zazwyczaj parkują na świeżym powietrzu. Już kilka minut gradu może sprawić, że trzeba będzie szukać warsztatu blacharsko-lakierniczego, by usunąć wgniecenia i nieestetyczne ślady. Na szczęście ci kierowcy, którzy posiadają polisę ubezpieczeniową, nie muszą się tym martwić, bowiem w takich przypadkach to ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy. Z artykułu dowiesz się, ile mniej więcej kosztuje naprawianie samochodu po opadach gradu oraz co zrobić, aby być spokojnym, nawet jeśli prognozy zapowiadają gradobicie.

Naprawa bez lakierowania może odbyć się na dwa sposoby: metoda drutowa i metoda klejowa. Metoda klejowa jest stosowana w sytuacji, gdy nie ma łatwego dostępu do uszkodzenia. Druty są w stosowane w przypadku dostępu do wewnętrznej strony i cechują się większą skutecznością, ponieważ można wyprostować każdą niedoskonałość.

Wgniecenie w karoserii pojazdu może przytrafić się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi i problem gotowy. Oczywiście, w niektórych sytuacjach może dziać się to poza nami. Najczęściej wgniecenia stanowią efekt usterek parkingowych, które nieestetycznie naznaczają pojazd na skutek uderzenia drzwiami. W innych sytuacjach może dojść do uszkodzenia od spadających przedmiotów np. kasztanów lub po gradobiciu. Z pewnością każde uszkodzenie realnie zaniża wartość pojazdu i choć przez chwilę można to lekceważyć, to w przyszłości podczas sprzedaży każde wgniecenie zaczyna być argumentem podczas negocjacji. Najlepiej nie zwlekać z usuwaniem wgnieceń i kuć żelazo, póki gorące.