Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Nasze stacjonarne warsztaty

Jak skorzystać z darmowego kuriera?

1

Wybierz oddział Auto Gamma

3

Kliknij przycisk "Zamów Kuriera"

Zamów Kuriera

DARMOWY KURIER

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zawsze dążymy do zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Dlatego możesz poprosić o kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją pod nasz adres. Wysyłka do nas na terenie Polski jest BEZPŁATNA. Koszt wysyłki zwrotnej do klienta jest płatny. Nie zapomnij wydrukować listu przewozowego i bezpiecznie zapakować przesyłkę! Do przesyłki prosimy dołączyć formularz.

Nasze warsztaty!

Nasze warsztaty!

Wybierz warsztat/salon:

  Regeneracja odbłyśników

  Regeneracja odbłyśników metalizacja w Auto Gamma

  Regeneracja odbłyśników lamp

  Reflektory samochodowe ulegają zniszczeniu wraz z wiekiem. Szklane (używane w starszych modelach) bądź poliwęglanowe powłoki rysują się, matowieją i żółkną. Procesy starzenia widoczne są także na odbłyśnikach – topią się, odkształcają się, ciemnieją i tracą chromową powłokę.

  Warto pamiętać, że obok żarówki to właśnie odbłyśnik ma największy wpływ na jakość oświetlania drogi. Od jego stanu zależy, czy lampa będzie dobrze świecić. Nawet niewielkie skazy lustra lub plamki powstające na skutek oderwania się srebrzystej warstwy mają wpływ na strumień światła który oświetla naszą drogę. Jeśli jakość światła spadnie znaczniej to należałoby wymienić cały reflektor.  

  Alternatywą dla często drogiej lub niemożliwej (w przypadku aut zabytkowych) wymiany całego reflektora jest fachowa regeneracja odbłyśników nazywana napylaniem próżniowym lub metalizacją.

  Czyszczenie i regeneracja reflektorów

  Średni wiek samochodu w Polsce to 14–15 lat. Przez ten czas wiele podzespołów samochodu traci dawną sprawność. Tak jest również z reflektorami.

  W reflektorach, które są rozbieralne, odbłyśnik można wymontować samodzielnie oddać do odnowienia. Jeśli odbłyśnik jest zintegrowany z obudową klosza, to nie pozostaje nic innego, jak przekazać fachowcom cały reflektor, który zostanie rozklejony w celu dostania się do lustra lampy.

  Odbłyśniki lamp regeneracja napylanie metalizacja

  Regeneracja odbłyśnika zaczyna się od usunięcia starej warstwy połyskującej. W przypadku odbłyśników metalowych, stosowanych w starszych autach, opala się, a następnie piaskuje powierzchnię. W wersjach plastikowych wystarczy samo usunięcie starej powłoki za pomocą materiałów ciernych. Po oczyszczeniu odbłyśnik odtłuszcza się i nakłada podkład, czasem zanurza się w kąpieli chemicznej, a następnie suszy. Napylanie - metalizacja, czyli nakładanie nowej warstwy o grubości 1–2 mikrometrów odbywa się w specjalnej komorze próżniowej, w której rozpylane jest w wysokiej temperaturze aluminium – metal osadza się na powierzchni odbłyśnika, tworząc jednolitą, srebrną taflę.

  Odbłyśnik samochodowy

  Odbłyśnik. Co to takiego?

  Odbłyśnik to część znajdująca się wewnątrz lampy samochodowej. Jego zadaniem jest odbijanie światła z żarówki i kierowanie jak największej jego ilości, odpowiednim strumieniem na jezdnię. Dobry stan odbłyśników to odpowiednia jakość oświetlenia drogi, dobra widoczność po zmroku niezależnie od warunków atmosferycznych oraz nieoślepiania kierowców jadących z przeciwka.

  Regeneracja odbłyśników. Na czym polega?

  Regeneracja odbłyśników w samochodach to proces szybkiego przywracania ich stanu ponownie do wysokiej jakości. Unikamy w ten sposób konieczności wymieniania na nowe części lub zakupu całych reflektorów. Sam proces regeneracji polega przede wszystkim na wyjęciu lampy z obudowy i dostania się do jej wnętrza. Następnie odbłyśnik poddaje się czyszczeniu, usunięciu starej powierzchni aluminium i nałożeniu nowej warstwy metalizującej.

  Porównanie odbłyśników

  Regeneracja odbłyśników – dlaczego warto?

  Zmatowienie lamp samochodowych, to naturalna z biegiem czasu usterka trapiąca pojazdy, którymi się poruszamy. Stan oświetlenia, przejrzystość reflektorów odpowiada za bezpieczeństwo nasze i pozostałych użytkowników drogi, którą lampy naszego pojazdu oświetlają po zmroku. Często problem lamp samochodowych, to nie tylko zmatowienie czy zżółknięcie klosza, ale też stan odbłyśników. Problem z oświetleniem, jakością odbłyśników, stanem kloszy reflektorów, dotyczy każdego pojazdu niezależnie od wieku. Im starsze, tym problem pilniejszy, jednak nie omija również nowych pojazdów. Od braku sprawnego oświetlenia zależy nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale też możliwość otrzymania mandatu lub odmowa podbicia przeglądu rejestracyjnego.  Regeneracja odbłyśników to też bardzo dobra alternatywa dla zmniejszenia kosztów i konieczności zakupu nowych lamp lub ich poszczególnych części. Jakość światła, jakie pada ze zregenerowanego odbłyśnika, jest nieporównywalnie wyższa od zamienników dostępnych na rynku.

  Efekt przed i po regeneracji

  Ile kosztuje profesjonalna regeneracja lampy?

  Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja odbłyśników lamp sprawia, że mogą one świecić lepiej niż tanie zamienniki, a nawet w niektórych modelach lepiej niż fabrycznie zainstalowane lustra. Jest to znakomita alternatywa dla pojazdów zabytkowych gdzie wymiana całej lampy jest nie możliwa gdyż takie lampy są już nie dostępne.

  Koszt metalizacji pojedynczego odbłyśnika wynosi od 100zł, jeśli odblask zostanie dostarczony wymontowany przez właściciela. W przypadku trudności z demontażem odbłyśnika specjaliści w naszych warsztacie oferują fachową obsługę.

  Przeróbka lamp na BI-LED

  Bi Led przeróbka w salonie autogamma

  Przeróbka lamp BI-LED w Auto Gamma

  Nawet zwykłe lampy, w starszym modelu auta, mogą prezentować się oryginalnie i nienagannie. Umożliwiają to soczewki BI-LED. W głównej mierze polega to na zamontowaniu, w miejscu oryginalnych odbłyśników i innowacyjnej soczewki BI-LED. Przeróbki dokonasz w naszym serwisie Auto Gamma!

  Przeróbka lamp BI-LED – zobacz, dlaczego warto

  Zobacz, co zyskasz po przeróbce lamp BI-LED. Nie tylko samochód nabierze nowego, atrakcyjnego wyglądu, ale także jazda po zmroku okaże się bardziej efektywna i bezpieczniejsza. Reflektory ledowe, są znacznie mocniejsze od xenonowych, nie wspominając już o lampach halogenowych. To większa wydajność, oszczędność i bezpieczeństwo, a przy tym atrakcyjniejszy wygląd Twojego samochodu. Dodatkowo nie ma co się martwić o komputer i wyświetlane błędy, możliwość regulacji lampy jest w całości zachowana.

  Przeróbka lamp na Bi-Led

  Technologia BI-LED dla Twojego bezpieczeństwa i wygody

  Jeśli zdecydujesz się na przeróbkę lamp BI-LED widoczność na drodze, nawet w niesprzyjających warunkach, będzie o wiele lepsza. Technologia BI-LED przy wykorzystaniu zaledwie jednego projektora i jednej diody umożliwia zrealizowanie świateł mijania, jak i drogowych, z nieporównywalną jak dotąd jakością.

  Tego typu lampy rozświetlają się od razu, a dodatkowe są one przyjazne dla oka, ponieważ białe światło równomiernie się rozkłada. Lampy BI-LED wykazują się też niskim poborem energii, co oznacza, że nie obciążają one akumulatora tak, jak inne lampy. Przeróbka lamp BI-LED to wiele korzyści!

  Zapisz się na wizytę w Auto Gamma i zmień swoje lamy na lepsze.

  Przeróbka lamp na BI-LED – najważniejsze zalety technologii

  Każdy z nas wie jak bardzo ważną częścią naszego pojazdu jest jego dobre oświetlenie. Zapewnia ono bezpieczeństwo na drodze zarówno nam, jak i innym użytkownikom drogi. Wiele firm pracuje nad poprawą i ulepszeniem oświetlenia w naszych samochodach i oferuje coraz to nowe technologie dla naszych pojazdów. Spośród różnorodnej oferty warto zwrócić uwagę na reflektory BI-LED.

  Lampa bi-led po przeróbce
  Naprawa Lamp led

  Czym jest BI-LED?

  Najprościej rzecz ujmując to zmiana naszych żarówek z halogenowych, soczewkowych, LED, laserowych czy ksenonowych na energooszczędne BI-LED. Zaletami tej technologii jest długa żywotność lamp, wyraźne jasne naturalne światło, realizacja świateł drogowych i mijania, możliwość zastosowania ich w większości naszych samochodów. Niewątpliwym plusem jest wymiany na żarówki BI-LED jest również mniejszy pobór prądu, a co za tym idzie niższe zużycie paliwa i prądu z akumulatora, co na pewno wydłuży jego żywotność.

  Gdzie po reflektory BI-LED?

  Reflektory BI-LED możemy kupić w sklepach motoryzacyjnych, tam na pewno doradzą nam najlepszy produkt. Mamy również wtedy gwarancję na produkt. Natomiast najbezpieczniej wymianę żarówek zlecić specjalistom zajmujących się na co dzień tą profesją. Mamy wówczas gwarancję, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie i zgodnie z procedurami i normą ECE R48. Dlatego też pamiętajmy, aby żarówki miały odpowiednie homologacje i atesty.  Ważne bowiem jest odpowiednie ustawienia kąta widoczności i natężenia światła, a także test kompatybilności elektromagnetycznej z naszym pojazdem. Tylko wtedy będziemy mogli się długo cieszyć nowym zakupem i bezpieczeństwem na drodze. Warto dodać, że tę technologię można zastosować w samochodach osobowych, dostawczych, jak i również ciężarowych. Tak więc każdy użytkownik drogi może skorzystać z takiego rozwiązania technologicznego. 

  Przeróbka lamp motocyklowych

  Lampa motocyklowa po regeneracji Autogamma

  Przeróbka lamp motocyklowych w Auto Gamma

  Oferujemy swoje usługi również wielbicielom motocykli. W Auto Gamma zmienimy lampy w Twoim jednośladzie na lepsze. To większa wydajność i bezpieczeństwo, niższe zużycie energii i rewelacyjny wygląd. Zobacz, w czym możemy Ci pomóc i co zyskujesz z tuningiem lamp.

  Regeneracja lamp motocyklowych
  dlaczego warto

  Z biegiem czasu każde lamp tracą wygląd oraz spada jakość emitowanego światła. To nie tylko negatywnie wpływa na wygląd pojazdu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo podczas jazdy. Matowe i niewydajne reflektory zmniejszają widoczność i nie prezentują się najlepiej. Może wiec czas na tuning w serwisie Auto Gamma? Nie tylko przywrócimy lampom Twojego motocykla dawny blask, ale również dokonany efektownych przeróbek.

  Motocykl z przednia lampa po regeneracji

  Przeróbka lamp motocyklowych – odmień charakter swojego pojazdu

  Dostosujmy lampy Twojego motocykla do Twoich potrzeb i wymagań. Możliwa jest zmiana koloru wnętrza lamp. Zwiększymy również parametry świetlne, a także kształt soczewek – a to wszystko jest możliwe przy niższym zużyciu energii.

  Tuning lamp motocyklowych to doskonały sposób na szybką zmianę wyglądu motocykla. Przeróbka jest tania, a dzięki niej w widoczny sposób zmienimy wygląd każdego jednośladu. Poznaj naszą ofertę i zapisz się na wizytę w serwisie Auto Gamma.

  Tuning Lampy motocyklowej

  Tuning lamp motocyklowych

  Posiadasz motocykl, którym jeździsz już jakiś czas, ale do codziennego użytkowania zakradła się szczypta rutyny, a nawet nudy? Słyszałeś kiedyś o pojęciu tuningu lamp? Dziś działa wiele warsztatów specjalizujących się w szeroko pojętych przeróbkach pojazdów, czyli wyżej wspomnianego tuningu, który nieco odświeży Twój pojazd, a nawet doda mu odrobiny pikanterii. Sprawdź serwis Auto Gamma. Przeróbka lamp motocyklowych to nasza specjalność.

  Przeróbka lamp motocyklowych w Auto Gamma

  Warto rozważyć przeróbkę lamp motocyklowych. Istnieje kilka ciekawych modyfikacji lamp motocyklowych, które ulepszą je, odświeżą i poprawią ich wydajność. Jednym z takich zabiegów jest regeneracja starych lamp.

  Co możemy zrobić:

  - polerowanie klosza,
  - montaż soczewki BI-LED,
  - malowanie wnętrza lampy,
  - montaż paska DRL,
  - montaż Devil Eyes,
  - montaż zestawu RING,
  - zabezpieczenie klosza folią PPF lub przyciemniającą,
  - przeróbka lamp z USA/UK na EU,
  - wykonanie indywidualnej przeróbki lamp.

  Przerabianie lamp motocyklowych

  Przeróbka lamp motocyklowych w starszych motocyklach

  W lampach wielu starszych motocykli, które lata świetności mają już za sobą, spada jakość emitowanego światła. Z biegiem czasu klosze lamp tracą wygląd, matowieją, co przyczynia się do takich, a nie innych skutków. To z kolei wpływa negatywnie na wygląd całego motocykla, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo, które powinno być priorytetem podczas poruszania się takim pojazdem w ruchu ulicznym. W takiej sytuacji musisz rozważyć zregenerowanie starych lamp. Dołożymy wszelkich starań, aby poprawić jakość, bezpieczeństwo, a także dokonamy efektownych przeróbek.

  Przeróbka lamp motocyklowych szybkim sposobem na tuning. U nas masz możliwość zmiany koloru wnętrza lamp, montażu soczewek BILED, Ringów a nawet świateł DRL. Ponadto zmienimy kształt soczewek, a także polepszymy parametry świetlne, co oprócz dokonania efektownych zmian, umożliwia niższe zużycie energii elektrycznej.

  Polerowanie woskowanie oraz ceramika

  polerowanie auta

  Auto detailing Kraków

  Nasze studio detailingowe oferuje usługi związane z polerowaniem karoserii, dzięki czemu staje się ona piękna i błyszcząca. Dodatkowo nakładamy powłokę ceramiczną na samochód, dzięki czemu nabiera trwałości i odporności. To koniec zarysowań, plam, drobnych obić i dziurek. Powłoka ceramiczna chroni lakier auta i pomaga utrzymać go w czystości przez długie lata. Lśniący nieporysowany lakier jest ozdobą każdego samochodu. Ale utrzymanie go w perfekcyjnej kondycji jest niestety bardzo trudne. Z czasem w wyniku mycia szczotkami, niewłaściwymi szmatkami i zmiennych warunków atmosferycznych na samochodzie pojawiają się drobne zarysowania, które psują wygląd samochodu.

  Polerowanie samochodu Kraków

  Polerowanie samochodu, poprzedzone dokładnym wyczyszczeniem lakieru pojazdu, stanowi podstawową czynność którą wykonujemy przy usłudze nakładania ceraminiki na auto. Do polerowania samochodu wykorzystujemy najwyższej jakości, markowy sprzęt oraz profesjonalne kosmetyki samochodowe. Podobnie jak w przypadku innych świadczonych przez nas usług, polerowanie lakieru dostarczonych do nas pojazdów realizujemy starannie, w określonym z góry terminie i w bardzo atrakcyjnej cenie. Następnie przystępujemy do kolejnej usługi auto detailingu, którą jest nakładanie ceramiki na samochód.

  Ceramika samochodowa - powłoka ceramiczna lakieru

  Co daje ceramika:

  • zabezpiecza przed drobnymi zarysowaniami
  • chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym od światła słonecznego (UV)
  • jest mniej przyczepna do brudu co powoduje że jest znacznie łatwiej ją wyczyścic
  • daje efekt dodatkowej głębi koloru
  • chroni przed solą pochodzącą z dróg
  • chroni przed środkami chemicznymi do mycia samochodu (niektóre środki czyszczące są agresywne wobec lakieru i blachy)
  • chroni przed odchodami ptactwa, trudnymi do usunięcia i agresywnymi chemicznie
  usługa polerowania

  Co jeszcze daje powłoka ceramiczna na auto?

  • W przypadku braku dodatkowej konserwacji zabezpiecza lakier zazwyczaj do 12 miesięcy, z konserwacją do 24 miesięcy
  • Powłoka ceramiczna jest mniej przyczepna dla brudu więc łatwiej ją oczyścić
  • Zaawansowany efekt hydrofobowy, woda łatwiej spływa z samochodu nie tworząc "kałuż" na lakierze
  • Efekt dodatkowej głębi koloru samochodu
  • Powłoka ceramiczna działa także na felgi po ich dokładnym oczyszczeniu
  Polerowanie samochodu

  U większości producentów samochodów standardem jest w tej chwili powłoka lakiernicza składająca się z trzech warstw. Na blachę nakłada się bezpośrednio warstwę podkładu, która następnie jest malowana tzw. „bazą" na odpowiedni kolor. Po jej wyschnięciu nadwozie jest jeszcze pokrywane warstwą lakieru bezbarwnego, który pełni podwójną funkcję: nadaje karoserii połysk i dodatkowo zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. To ta ostatnia warstwa zużywa się najszybciej i po kilku latach zazwyczaj widać na niej pod światło liczne rysy i hologramy.

  O lakier po korekcie należy dbać, by te kilkanaście miesięcy auto było pozbawione rys.

  • Unikać myjni szczotkowych – i nie chodzi tutaj o jakość samych szczotek, czy materiał, z którego są wykonane, ale o drobiny piasku, które są nimi ścierane z lakieru pozostawiając po sobie trwałą pamiątkę.
  • Powinniśmy pamiętać aby zacząć od mycia wstępnego aktywną pianą.
  • Musimy dobrać odpowiednie narzędzie do mycia auta. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzona do tego rękawica z delikatnych mikrowłókien lub z owczej wełny.
  • Jeżeli chcemy umyć swoje auto całkiem bezpiecznie, musimy pamiętać o metodzie mycia na dwa wiadra. Pierwsze wiadro z wodą wraz z szamponem samochodowym, natomiast drugie wiadro z czystą wodą do płukania rękawicy oraz umieszczonym na dnie separatorem brudu.
  polerowanie samochodu

  Jak przekonują lakiernicy, regularna kosmetyka i konserwacja lakieru to rozwiązanie znacznie lepsze od naprawy nadwozia. Powód? Mimo coraz lepszych urządzeń odpowiadających za dobór lakieru, ciągle bardzo trudno jest odtworzyć barwę tak, aby po lakierowaniu nie było śladów.

  efekt przed i po polerowaniu

  W przypadku codziennej pielęgnacji samochodu taki sposób lakierowania nie jest żadnym kłopotem. Ale kiedy auto trzeba naprawić, zaczynają się schody. Dobry efekt wymaga doświadczenia i umiejętności ze strony lakiernika.

  Studio detailingowe - oferta

  Posiadamy bardzo duży zakres usług możliwych do wykonania w zależności od wymagań klienta.

  • Dokładne mycie
  • Całkowite sprzątanie wnętrza samochodu w każdym detalu
  • Pranie tapicerki
  • Usuwanie ciężkich zabrudzeń
  • Impregnacja skór i plastików
  • Dressing opon i plastików
  • Renowacja skór
  • Renowacja lamp
  • Odświeżenie lakieru
  • Renowacja lakieru
  • Zabezpieczanie lakieru
  polerowanie

  W naszej ofercie posiadamy usługi dzięki którym Państwa samochód będzie wyglądał atrakcyjnie i zadbanie a to bardzo ważne dla nowego potencjalnego klienta. Za samochód przygotowany przez naszą firmę na sprzedaż z pewnością otrzymają Państwo satysfakcjonującą cenę. Dodatkowym atutem jest czas sprzedaży który na pewno się skróci ze względu na bardzo dobry wygląd samochodu.


  Auto detailing cennik

  KLASA A,B,C

  One step
  Polerowanie jednoetapowe

  Cena 800 - 1000zł

  Czas 1-2 dni

  Korekta Lakieru
  Polerowanie wieloetapowe

  Cena od 1700zł

  Czas 3-5 dni

  Wosk twardy
  Trwałość do 6 miesięcy

  Cena od 350zł

  Ceramika
  Powłoka ceramiczna 12 miesięcy

  Kisho SI-701 (podstawowa) 700zł

  Kisho SI-701 + SI-811 1000zł

  Kisho SI-701 + SI-901 1200zł

  Powłoka
  hydrofobowa na szybę

  Kisho G-01 od 100zł

  Powłoka
  ceramiczna na felg"

  Kisho SI-02 200zł (4 felgi)

  KLASA D,E,F

  One step
  Polerowanie jednoetapowe

  Cena 1100 - 1700zł

  Czas 1-2 dni

  Korekta Lakieru
  Polerowanie wieloetapowe

  Cena od 2200zł

  Czas 3-5 dni

  Wosk twardy
  Trwałość do 6 miesięcy

  Cena od 400zł

  Ceramika
  Powłoka ceramiczna 12 miesięcy

  Kisho SI-701 (podstawowa) 900zł

  Kisho SI-701 + SI-811 1200zł

  Kisho SI-701 + SI-901 1400zł

  Powłoka
  hydrofobowa na szybę

  Kisho G-01 od 100zł

  Powłoka
  ceramiczna na felgi

  Kisho SI-02 200zł (4 felgi)

  KLASA SUV

  One step
  Polerowanie jednoetapowe

  Cena od 1500zł

  Czas 1-2 dni

  Korekta Lakieru
  Polerowanie wieloetapowe

  Cena 2700 - 4000zł

  Czas 3-5 dni

  Wosk twardy
  Trwałość do 6 miesięcy

  Cena od 450zł

  Ceramika
  Powłoka ceramiczna 12 miesięcy

  Kisho SI-701 (podstawowa) 1100zł

  Kisho SI-701 + SI-811 1400zł

  Kisho SI-701 + SI-901 1600zł

  Powłoka
  hydrofobowa na szybę

  Kisho G-01 od 100zł

  Powłoka
  ceramiczna na felgi

  Kisho SI-02 200zł (4 felgi)

  Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Kisho

   

   

  Chcesz wiedzieć więcej ?

  Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z tobą

  Umów się na wizytę!

  Rezerwuj termin online!