Tuning lamp samochodowych

Przerabianie lamp samochodowych

Oświetlenie samochodu to temat rzeka. Nie da się ukryć, że każdy właściciel auta, co jakiś czas przegląda nowości i ciekawostki, które pomogłyby mu ulepszyć i nieco zmodernizować samochód. Zwykle najwięcej udoskonaleń i przeróbek reflektorów, możemy wykonać w obrębie lamp pojazdu. Nie bez podstaw nazywane jest to tuningiem reflektorów czy też tuningiem lamp. Dzięki małym i niedrogim akcesoriom, nasz samochód może zyskać nowy, bardziej drapieżny wygląd i definitywnie wyróżni się on na polskich drogach. Jakie są więc najpopularniejsze metody tuningu reflektorów?

Montaż dynamicznych świateł kierunku i światła dzienne DRL

Kolejnym sposobem, na unowocześnienie i zmodernizowanie naszych reflektorów jest, zamontowanie dynamicznego paska kierunkowskazu i świateł dziennych DRL. Każdy z pasków posiada, dobrze znaną nam funkcję z najnowszych modeli samochodów, płynnego światła kierunkowskazu + światła do jazdy dziennej DRL. Dodatkowo, dzięki innowacyjnej konstrukcji można dopasować ich długość i odpowiednio je kształtować. Moduły paska są oparte na konstrukcji segmentowej, a każdy z nich możemy usunąć lub nawet dodać. Ruchome przeguby, dają możliwość tworzenia zakrzywień i łuków.
modyfikacja reflektorow

Jak dokonujemy takich przeróbek?

Jak dokonujemy takich przeróbek? Na przykład przez zastosowanie w lampie bardziej nowoczesnych soczewek czy zainstalowanie nowoczesnego osprzętu – odpowiedniej instalacji, przetwornic, zapłonników czy też odpowiednich silniczków odpowiedzialnych za sterowanie lampą.
auto gamma tuning

Tuning lamp i przerabianie reflektorów samochodowych – popularne metody tuningu

Ostatnimi czasy coraz popularniejszy staje się tuning i przerabianie lamp samochodowych. Jeśli myślisz o wykonaniu takich przeróbek w swoim samochodzie, na pewno zastanawiają się Państwo także, którą z metod tuningu wybrać. Poniżej postaramy się przedstawić wady i zalety każdej z nich, by ułatwić dokonanie wyboru. Rozróżniamy 3 podstawowe pojęcia, takie jak tuning mechaniczny, elektroniczny oraz optyczny.

Tuning optyczny

W przypadku tego rodzaju tuningu naszym celem nie jest polepszenie parametrów światła, a optyczna zmiana jego wyglądu. Modyfikacje wyglądu lamp i reflektorów możemy tutaj indywidualnie dopasować do gustu i oczekiwań właściciela auta. Zmiany takie podkreślają i akcentują wyższe parametry lampy, a odpowiednie dobranie modyfikacji optycznych jest w stanie zmienić cały wygląd auta. Przykładem takiego tuningu jest na przykład montaż listwy LED.
tuning reflektorów samochodowych
tuning lamp samochodowych

Malowanie wnętrza lamp

Malowanie lampy polega w pierwszej kolejności na rozklejeniu klosza lampy i odseparowaniu go od reszty części. Następnie odpowiednio przygotowuje się powierzchnie malowania. Mianowicie, wymagane jest nałożenie co najmniej dwóch warstw podkładu. Kolejnym etapem, jest pokrycie wewnętrznej strony reflektora wybraną przez nas farbą. Również niezbędne jest nałożenie jej w ilości dwóch warstw. Na koniec, konieczne mogą być drobne poprawki lakiernicze i oczyszczenie lampy z pozostałości farby. Teraz nasz nowy reflektor musi wyschnąć, a potem możemy go zamontować. Stuningowane lampy prezentują się niesamowicie elegancko, a zarazem nadają nowego charakteru. Jednak, jak to się zwykło mawiać: do wyboru, do koloru. Firmy oferujące lakiery do reflektorów, posiadają naprawdę bogatą ofertę, więc kolor czarny, wcale nie jest dla każdego oczywisty.

Tuning  mechaniczny

Ta metoda tuningu polega na takiej modyfikacji lamp, aby uzyskać lepsze wyniki techniczne. Otrzymujemy w ten sposób lepszą jakość światła, co może oznaczać większą szerokość lub długość wiązki światła, a także zwiększenie ilości lumenów – jest to jednostka określająca ilość światła emitowaną przez dane źródło. Im więcej lumenów, tym więcej światła emituje dana lampa.
lampy samochodowe modyfikacja
modyfikacja lamp motocyklowych

Tuning elektroniczny

Kolejnym rodzajem tuningu jaki możemy zastosować jest tak zwany tuning elektroniczny. Jego cel jest bardzo podobny jak tuningu mechanicznego, jednak jest on związany z oprogramowaniem modułów sterujących. Z tego względu jest on raczej rzadko stosowany w przypadku reflektorów samochodowych.

Tuning lamp samochodowych

Czas wykonania:
od 1h
Cena:
od 150 PLN/szt.

Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z Tobą


    Rezerwuj termin online!