Zobacz, co daje polerowanie kloszy reflektorów?

 

Objawy zużycia kloszy reflektorów

Konieczność wykonania renowacji widać już na pierwszy rzut oka. Klosze reflektorów są wówczas nieprzejrzyste, a samochód wygląda nieestetycznie. Kiedy podróżujemy w nocy, dokucza nam gorsza widoczność. Zmatowiała lampa ma mniejszy zasięg świecenia. Często zaczynają także parować w trakcie deszczu, co jest następstwem utraty szczelności. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Polerowanie reflektorów jako metoda renowacji

Zużycie lamp możemy zniwelować poprzez odpowiednie polerowanie. Przeprowadza się to w kilku etapach.

  1. Demontaż lampy z samochodu. Rzadko robi się to na samochodzie, zaklejając specjalną taśmą elementy karoserii, jednak jest to niewygodne i grozi uszkodzeniem lakieru.
  2. Demontaż odbłyśników z lampy. 
  3. Usunięcie powłok odbłyśników i nałożenie nowej warstwy refleksyjnej.
  4. Konserwacja elementów mechanicznych.
  5. Mechaniczne polerowanie lampy, co usuwa rysy i zmatowienia z jej powierzchni.
  6. Ponowny montaż lampy na samochodzie.

Tak potraktowane reflektory są jak nowe. Oczywiście z czasem znowu ulegną zmatowieniu, jednak zabieg ten jest znacznie tańszy, niż zakup nowych egzemplarzy. Ponadto wykonywany przez doświadczonego specjalistę nie zajmuje długo. Auto nie tylko będzie przyjemniejsze w obsłudze nocą, ale także dużo lepiej będzie prezentować się wizualnie z zewnątrz. Wygląd lamp może być też czynnikiem grającym rolę przy ewentualnej odsprzedaży auta. Brzydkie reflektory często budzą złe pierwsze wrażenie, a ludzie mają tendencję do podążaniem za pierwszym instynktem

Samodzielne polerowanie lamp

Jeżeli masz naturę majsterkowicza to oczywiście możesz spróbować zrobić to samemu. Musisz mieć jednak na uwadze kilka rzeczy. Po pierwsze dla niedoświadczonej osoby procedura taka będzie czasochłonna. Po drugie wymaga narzędzi do polerowania i past polerskich. Samo rozebranie i uszczelnienie lampy również nie należy do najłatwiejszych. Do odbudowy powłok odbłyśników potrzebny jest specjalny sprzęt. 

Sama polerka za pomocą środków dostępnych w supermarketach, owszem, da pewien efekt, jednak z zasady utrzymuje się on krótko, a lampy zaraz wrócą do stanu sprzed polerowania. Zmarnujemy więc jedynie czas i pieniądze, gdyż ostatecznie, tak czy inaczej, trzeba będzie oddać samochód na profesjonalny zabieg. Oświetlenie pojazdu nie jest czymś, na czym powinniśmy oszczędzać, gdyż wpływa na bezpieczeństwo nasze, naszych pasażerów oraz wszystkich innych uczestników ruchu. Z tego powodu demontaż, montaż i renowacje reflektorów najlepiej zlecić profesjonalistom.

menuarrow-down