Tuning lamp samochodowych – dlaczego warto przerabiać i jaki efekt można uzyskać?

 

Jakie są najbardziej popularne metody tuningu? 

Tuning oraz przerabianie lamp samochodowych jest coraz bardziej popularne. Decydując się na tuning, warto rozważyć jedną z metod, oto one: 

  • tuning optyczny, gdzie chodzi przede wszystkim o optyczną zmianę wyglądu, wiedz, że decydując się na tę metodę osiągasz modyfikacje wyglądu lamp i reflektorów, dopasowane do Twoich indywidualnych preferencji, jeśli zależy Ci na podkreśleniu parametrów lampy oraz na zastosowaniu modyfikacji optycznych, zmieniających kształt pojazdu, z pewnością decydując się na takowy tuning, będziesz w pełni usatysfakcjonowany;
  • tuning mechaniczny, w którym chodzi o modyfikację lamp w ten sposób, by osiągnąć wyższe możliwości techniczne, jakość światła w Twoim pojeździe poprawi się, osiągniesz większą długość bądź też szerokość wiązki światła, również więcej lumenów, im jest ich więcej, tym więcej światła wyemituje lampa;
  • tuning elektroniczny, który pod pewnymi względami przypomina mechaniczny, jednakże w jego przypadku, chodzi o związek z oprogramowaniem modułów sterujących, przez co też niewielu posiadaczy aut, decyduje się na takie rozwiazanie;

Czy można jeszcze na inny sposób dokonać tuningu? 

Możesz zdecydować się na malowanie lampy. Żeby tego dokonać musisz zacząć od rozklejenia klosza lampy, w ten sposób, aby był oddzielony od reszty części. Dalszym krokiem będzie przygotowanie powierzchni malowania.

Pamiętaj o konieczności nałożenia co najmniej dwóch warstw pokładu. Teraz czas na pokrycie wewnętrznej części reflektora wybraną farbą. Musisz pamiętać, by nałożyć ją w dwóch warstwach. Na zakończenie, może przytrafić się sytuacja, że będą potrzebne niewielkie poprawki lakiernicze, a także zaistnieje konieczność oczyszczenia lampy z pozostałości farby. Teraz jest czas, by reflektor wyschnął. Kiedy już to nastąpi, będzie trzeba go zamontować. 

Chcąc zmodernizować oraz unowocześnić reflektory w swoim pojeździe, możesz również zamontować pasek kierunkowskazu oraz światła dzienne DRL. Pamiętaj również o tym, że to Ty w dowolny sposób kształtujesz długość świateł. Ponadto moduły paska są oparte o konstrukcję segmentową, tak więc w dowolny sposób można je kształtować. Tuning lamp samochodowych, dlatego zawsze lepiej powierzyć go profesjonalistom.

Dlaczego warto decydować się na tuning lamp? 

Lampy po dokonaniu tuningu, prezentują się niezwykle pięknie, okazale, wpływa to również na fakt, że sam pojazd wygląda o wiele okazalej niż przed tuningiem. Decydując się na wybór lakieru do reflektora, pamiętaj, że w ofercie znajduje się feeria barw. Oczywiście, czerń jest najczęściej spotykana, jednak nie jest to jedyny możliwy wybór.