Dlaczego lampy LED się psują?
Diody LED wytwarzają więcej mocy na wat niż tradycyjne żarówki, zużywając jedynie ułamek poboru prądu. Dodatkowo nie tworzą niepotrzebnej w lampach energii cieplnej, więc są stosunkowo chłodne w dotyku. I w przeciwieństwie do swoich wcześniejszych odpowiedników nie mają żarnika, który mógłby zostać zużyty podczas użytkowania.
LED-y są również wyjątkowo odporne na wibracje i są szczelnie zamknięte w niepodatnych na wilgoć obudowach, dzięki czemu działają nawet do 50 000 godzin. Oznacza to, że mogą z łatwością przetrwać całe życie po ich zainstalowaniu. Dlaczego więc pomimo takiej wytrzymałości trzeba niekiedy dokonać regeneracji lamp LED?
Najczęściej winne są temu uszkodzenia mechaniczne, które dokonują się podczas użytkowania auta. W zależności od producenta niektóre diody są lepiej chronione niż inne, jednak nie można zapominać o tym, że istnieją inne czynniki, które również odgrywają tutaj znaczącą rolę, takie jak:
Pęknięta osłona, przerwany kabel lub obecność drobin to tylko nieliczne przyczyny, przez które lampy LED się psują.
Szybko i tanio – regeneracja lamp LED
Gdy pojawi się usterka z lampami, pierwsze myśli kierowcy związane są obawami o koszty i czas takiej naprawy. W przypadku regeneracji lamp LED proces ich usprawnienia jest niezwykle szybki, a profesjonalny zakład jest w stanie wykonać taką pracę w mniej niż pół godziny! Najczęściej wiąże się ona z wymianą diody, ustaleniem przyczyny awarii oraz odświeżeniem lampy.
Regeneracja lamp LED może być niekiedy kilkukrotnie tańsza w porównaniu do zastępowania jej w całości. Dzieje się tak dlatego, że jest ona wbrew pozorom rozbudowaną częścią auta i składa się z wielu elementów. Przeważnie wymiana ich wszystkich nie ma większego sensu – wystarczy postawić na nową diodę, by lampa znów sprawowała się świetnie.
Ważne! Decydując się na regenerację lamp LED, warto jest wybrać firmę, która wykorzystuje oryginalne części producentów, ponieważ dzięki temu ma się pewność, że będą one idealnie pasować do konkretnego samochodu.
Korzyści z regeneracji lamp LED
Cena i czas naprawy to najważniejsze korzyści, jakie wiążą się z regeneracją lamp LED, jednak jest ich jeszcze o wiele więcej. Gdy lampa trafi w ręce profesjonalistów, będą oni mogli podać również przyczynę usterki, dzięki czemu będzie można uniknąć jej w przyszłości. Dodatkowo zregenerowanie wiąże się także z wyczyszczeniem nie tylko samej diody, ale również osłony, kabli i innych elementów. Klient otrzymuje w pełni sprawną, lśniącą i usprawnioną lampę w czasie krótszym, niż zajęłoby znalezienie odpowiedniego modelu w internecie.