Reflektory LED – co psuje się najczęściej?

 

Jakie elementy diod LED psują się najczęściej?

Diody LED reklamowane są przez producentów jako artykuły, które spokojnie wytrzymają kilkanaście lat użytkowania. Jednakże w praktyce okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Bardzo wielu kierowców niestety spotyka się z problemem uszkodzonych lamp LED nawet po 2 latach od ich zakupu. Najczęściej posłuszeństwa odmawia wewnętrzny układ zasilania.

Warto zauważyć, że jeżeli jest on niskiej jakości, to niestety najprawdopodobniejszym scenariuszem będzie łatwa i wysoka awaryjność. Co ciekawe, nawet gdy na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, produkt może bardzo szybko ulec uszkodzeniu.

Co wpływa na to, że diody LED szybciej się psują?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją jeszcze inne czynniki, które przyczyniają się do szybkich awarii samochodowych diod LED. Pamiętaj o tym, że elementy te narażone są na funkcjonowanie w trudnych oraz zmiennych warunkach. Gwałtowne zmiany temperatury od skrajności w skrajność, a także wiatr, mróz, wilgotność i nieustanne drgania to nie lada gratka dla tych produktów. W rezultacie dochodzi do szybkiej eksploatacji diod LED i ich przepalania.

Czy diody LED można naprawić?

Pocieszające jest to, że samochodowe diody LED można z powodzeniem naprawić. Oczywiście nie każdą awarię, ale większość przypadków jest do uratowania. Warto tutaj skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, takiego jak nasz. Wówczas zyskasz większe prawdopodobieństwo, że działanie zakończy się sukcesem. Nasi pracownicy zrobią wszystko, aby tak było. Zakres usług jest dość szeroki. Na tej liście znajduje się między innymi wymiana uszkodzonych diod, łączenie za pośrednictwem lutowania zerwanych taśm, a także programowane i wymiana elektroniki, która odpowiada za sterowanie pracą diod. Podejmujemy się nawet regeneracji zalanych lamp. Wymaga to zaangażowania, a także umiejętności, co dodatkowo przemawia za tym, aby skorzystać z usług specjalistów.

Diody LED mogą świecić przez kilkanaście lat. Jednakże potrzebne są do tego idealne warunki, a takich niestety brak przy standardowym użytkowaniu samochodu. Elementy te narażone są na takie czynniki jak zmiany temperatury, wilgoć, wiatr, mróz i wiele innych. Dlatego inwestując w diody LED, warto wyposażyć się w akcesoria, na które producent daje gwarancję. W takiej sytuacji, nawet gdy dojdzie do kłopotów technicznych, możesz liczyć na naprawę specjalistycznego serwisu!