Przygotowanie auto do sprzedaży – na co zwracać uwagę?

 

Świetne wrażenie na pierwszy rzut oka

Przygotowanie samochodu w taki sposób, żeby już na pierwszy rzut oka chciało się go kupić, to podstawa przy sprzedaży. Raczej nikt nie posiada samochodu po to, żeby stał w garażu. Zazwyczaj się nim jeździ po drogach przez cały rok, niezależnie od pogody. Zakurzenie, ślady po uderzeniu piasku czy kamyków są normalne, ale czy od razu muszą rzucać się w oczy? 

Lakier i elementy chromowane muszą lśnić, a części gumowe i plastikowe błyszczeć piękną czernią. Można samemu próbować zrobić korekty, ale nie ma co kryć — trzeba mieć wprawę, żeby takie zabiegi naprawdę wyglądały dobrze. Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy można być pewnym, że całość będzie wyglądać perfekcyjnie.

Trudno jest wymyć wszystkie zakamarki samochodu, jeśli nie mamy doświadczenia. Po to jednak są firmy, które zajmują się tym zawodowo. Doskonale wiemy, gdzie zajrzeć, jak dotrzeć w trudne miejsca i czym je wymyć, żeby potencjalny kupujący wpadł w zachwyt nad utrzymaniem samochodu. 

Wiele o samochodzie mówią też klosze lamp. Z czasem robią się matowe i nie przepuszczają za wiele światła. Odpowiednie wypolerowanie ich sprawi, że będą wyglądać jak nowe, co też odmłodzi cały samochód.

Nieskazitelne wnętrze

Nieważne, czy przewoziłeś zakurzone rzeczy z remontu, czy może często towarzyszy Ci pies — odpowiednie przygotowanie wnętrza samochodu sprawi, że kupujący pomyśli, że autem jeździła osoba niezwykle schludna i zawsze w nieskazitelnie czystych ubraniach. 

Pranie tapicerki i odświeżenie skór sprawi, że wnętrze znów będzie eleganckie i czyste. Bardzo ważne jest też dokładne osuszenie siedzeń, żeby nie wyszły na drugi dzień żadne niespodzianki. Warto też pokryć całość odpowiednim impregnatem, który przez dłuższy czas zabezpieczy siedzenia. 

Wnętrze samochodu kryje mnóstwo zakamarków, w które przez lata może wejść kurz i inne zanieczyszczenia. Standardowe mycie samochodu może nie usunąć wszystkiego, nie zawsze nam też zależy na tym, żeby tracić na to czas i energię. Sprzedając samochód warto być jednak drobiazgowym, bo diabeł naprawdę może tkwić w szczegółach. 

Na koniec warto zająć się klimatyzacją i uruchomić ozonowanie, dzięki czemu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. Wiemy, jak ważne jest przygotowanie samochodu do sprzedaży i jednocześnie rozumiemy, że nie każdy chce to robić samemu. Po to jesteśmy, żeby Twój samochód lśnił i został sprzedany za najwyższą cenę.

menuarrow-down