Przerabianie lamp na Bi-Led – jak to zrobić i dlaczego warto?

 

Plusy technologii BI-LED?

Przede wszystkim lampy BI-LED są o wiele bardziej widoczne, a także światło białe sprawia, że wygląd lamp zmienia się na ten bardziej nowoczesny. Możemy także liczyć na to, że lampy ze światłem białym nie potrzebują czasu na rozgrzanie się, aby świecić swoją całą mocą. Jesteśmy więc szybciej widoczni na drodze i droga jest widoczna dla nas. Ten więc z pozoru mały nic nieznaczący zabieg, daje nam ogromne plusy, które sprawiają, że warto spróbować go u siebie.

Wysoka energooszczędność

Plusem lamp BI-LED jest także wysoka energooszczędność. Mamy więc do dyspozycji bardzo dobrze działające lampy, które nie są ze szkodą dla akumulatora. Jest to czynnik decydujący, bo musimy być pewni, że nie będą przyczyną jego szybkiego rozładowywania, co może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji związanych z niemożnością odpalenia auta, kiedy najbardziej będziemy go potrzebować. Jest to bowiem bardzo kłopotliwe.

Czy możemy samodzielnie zamontować lampy BI-LED u siebie?

Kiedy chcemy zamontować lampy BI-LED u siebie to przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w soczewkę, która zacznie świecić w aucie światłem białym. Nie jest to nic trudnego i kłopotliwego.

Znaczącym plusem jest też fakt, że po montażu soczewki nadal wszystko będzie działało bez zarzutu, bo technologia jest bardzo uniwersalna i kompatybilna z całym komputerem i mechanizmem znajdującym się w aucie. Nie musimy więc obawiać się o żadne problemy związane ze zmianą oświetlenia.

Mały tuning, który ma wielkie znaczenie

Wyżej wspomniana technologia jest idealna, jeśli chodzi o osoby, które pragną zmian w aucie szybkich, tanich i świetnie działających. Możemy samodzielnie drobnymi kroczkami zmieniać wygląd swojego samochodu, nie inwestując w niego pokaźnych sum. Jest to więc rozwiązanie korzystne przede wszystkim dla pasjonatów aut oraz osób, które mają starsze modele i nie chcą w nie inwestować dużych sum pieniędzy, jednak pragną drobnych zmian. Tutaj za kilka złotych nie tylko poprawimy sobie widoczność na drodze, ale także będziemy pewni, że zmienimy wygląd auta, nawet tego najstarszego na o wiele bardziej nowoczesny.

Pasjonaci ponadto będą mieli satysfakcje, że zmian dokonali sami nie płacąc za to krocie. Wystarczy nam bowiem soczewka, wiedza jak zrobić daną czynność oraz cierpliwość.