Nowe, używane czy regeneracja reflektorów? Co opłaca się najbardziej

Nowe, używane czy regeneracja reflektorów? Co opłaca się najbardziej?

Z biegiem czasu reflektory, jak każda inna część auta, reflektory ulegają zużyciu. Nie można bagatelizować tej kwestii, bowiem stan reflektorów ma wpływ nie tylko na aspekt wizualny auta ale również na bezpieczeństwo osób z niego korzystających. Zużyte reflektory w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze, zwłaszcza po zmierzchu i zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku. Zastanówmy się, jakie zabiegi będą pomocne, aby utrzymać reflektory w należytym stanie.

Jeśli dotąd nie przykładałeś większej wagi do stanu reflektorów w swoim samochodzie z pewnością w najbliższym czasie staniesz przed dylematem, w jaki sposób przywrócić im pierwotne właściwości. W zależności od tego jak bardzo zużyte są reflektory można wybierać pomiędzy ich regeneracją a wymianą na nowe. 

Regeneracja lamp jest zabiegiem stosunkowo tanim. Ceny tego typu usługi zaczynają się już od 70 zł netto. Koszt ten jest uzależniony od stanu odbłyśnika, jednak nie należy się tu obawiać wysokich wydatków. 

Jeśli nienależycie dbamy o swoje lampy i nie wykonujemy zabiegu regeneracji odpowiednio wcześnie, może dojść do sytuacji, że reflektor nadawać się będzie już tylko do wymiany. Cena samej części, w zależności od marki samochodu, zaczynają się od kilkuset złotych i sięgają nawet do kilku tysięcy.

Kierując się głównie kosztem zakupu wybierzemy raczej części zamienne, niż oryginalne, gdyż są one zdecydowanie tańsze. Jednak należy pamiętać, że często cena jest tutaj skorelowana z jakością, idąc w części zamienne nie liczmy na jakość oryginałów. 

Co bardziej oszczędni zastanawiają się nad kupnem używanej części. Pamiętać jednak należy, że taki wybór wiązać się będzie z pewnym ryzykiem. Nie mamy nigdy stuprocentowej pewności czy część będzie pasowała do naszego auta a ponadto możemy trafić na reflektor w znacznie gorszym stanie niż nasz dotychczasowy. 

W przypadku lamp samochodowych liczy się profilaktyka. Tylko regularna regeneracja pomoże nam zachować sprawność reflektorów na długie lata i uchroni przed kolosalnymi kosztami związanymi z wymianą tej części.

Komu zlecić regenerację lamp?

Wydawać by się mogło, że zabieg regeneracji reflektorów nie jest niczym skomplikowanym i można go przeprowadzić na własną rękę. Nic bardziej mylnego – decydując się zrobić to samodzielnie ryzykujesz uszkodzeniem lampy. A o to wbrew pozorom nietrudno, kiedy jest się laikiem w temacie i robi się polerowanie po raz pierwszy.

Urwane zaczepy, rozklejenie lampy czy uszkodzenie filmu w reflektorze to tylko niektóre przykłady, jakie mieliśmy okazję oglądać po próbach przeprowadzania regeneracji oświetlenia w domowym garażu.

Niektórych uszkodzeń nie da się cofnąć i wówczas konieczna jest wymiana lampy. Jeśli chcesz aby cały zabieg regeneracji został przeprowadzony szybko, sprawnie i skutecznie lepiej oddaj reflektory swojego auta w ręce profesjonalistów. Tylko usługa wykonana regularnie przez osoby z doświadczeniem da ci gwarancję satysfakcji i pozwoli w zachowaniu sprawności lamp na lata. 

menuarrow-down