Na czym polega i po co jest polerowanie reflektorów samochodowych?

 

Na czym polega polerowanie reflektorów samochodowych?

Polerowanie reflektorów samochodowych jest procesem, w którego przebiegu zostaje im przywrócony ich pierwotny wygląd, a także efektywność. Mówiąc prościej, polerowanie reflektorów ma za zadanie je zregenerować, co znacznie podniesie bezpieczeństwo, oraz komfort jazdy.

Polerowanie reflektorów jest zabiegiem, który można wykonać we własnym zakresie, jednak niezbędne będą do tego odpowiednie środki, wyczucie, a także spora cierpliwość. Z tego też względu o wiele lepiej takie zadanie powierzyć specjaliście, który z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi oraz bazując na swoim doświadczeniu, przywróci im ich pełną funkcjonalność.

 Czas na polerowanie – czyli jak objawia się zużycie reflektorów?

Reflektory samochodowe podobnie jak inne podzespoły ulegają zużyciu. Co więcej, ich zewnętrzna powłoka stale wystawiona jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, oraz różne uszkodzenia mechaniczne, które powstają podczas jazdy. Sam upływ czasu również drastycznie zmienia ich wygląd.

Zużyte reflektory dają bardzo wyraźne objawy, które z pewnością nie umkną uwadze kierowców. W pierwszej kolejności zauważą oni, że lampy samochodowe nie oświetlają drogi w ten sam, efektywny sposób co kiedyś. Jazda po zmroku będzie więc dość mocno utrudniona, a widoczność w trudnych warunkach stanie się ograniczona. Co więcej, często strumień światła emitowany przez zużyte reflektory pada pod zupełnie innym kątem. Warto także wspomnieć o tym, że na powierzchni kloszy zaczynają pojawiać się również trudne do usunięcia zabrudzenia, zarysowania, a nawet pęknięcia. Same reflektory tracą również swój błyszczący efekt i stają się matowe. 

Dlaczego polerowanie reflektorów jest niezbędne?

Polerowanie reflektorów jest niezwykle istotne, gdyż bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Matowe klosze lamp nie są w stanie emitować wystarczająco silnego promienia światła, a to z kolei ograniczy widoczność prowadzącego pojazd.

Nie da się pominąć również samych względów estetycznych, gdyż zużyte reflektory nie prezentują się dobrze i znacznie obniżają atrakcyjność pojazdu. Właśnie z tych względów, warto przeprowadzić polerowanie reflektorów samodzielnie lub jeszcze lepiej będzie, kiedy zleci się to zadanie specjalistom, którzy skutecznie przywrócą je do pierwotnego wyglądu.

menuarrow-down