Na czym polega auto detailing?

 

Czym jest auto detailing?

W gruncie rzeczy można powiedzieć, że auto detailing polega na bardzo precyzyjnym czyszczeniu pojazdu z zewnątrz i wewnątrz. Czasem również auto detailing zajmuje się regeneracją i renowacją zniszczonych elementów. Po takim procesie czyszczenia pojazd wygląda wprost idealnie.

Dodatkowo z pomocą auto detailingu można również skutecznie zabezpieczyć nasz pojazd przed niekorzystnym działaniem promieni UV oraz innych czynników zewnętrznych. Auto detailing jest czymś więcej niż zwykłe czyszczenie, ponieważ wielogodzinna praca fachowców od detailingu może sprawić, że pojazd odzyska swój dawny wygląd. 

Na czym polega auto detailing?

Auto detailing zazwyczaj zaczyna się od dokładnego umycia naszego pojazdu. W tym celu używane są specjalne kosmetyki samochodowe, z których pomocą można bardzo dokładnie oczyścić pojazd z nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Często fachowcy, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie, decydują się na demontaż niektórych elementów pojazdu, aby ich nie uszkodzić lub by dostać się w trudno dostępne miejsca.

Podczas auto detailingu usuwany jest również brud, który nie jest widoczny gołym okiem. Często podczas mycia nie jest możliwe usunięcie nalotu lub innego drobnego brudu. W tym właśnie celu podczas autodetailingu używana jest glinka, która umożliwia pozbycie się niechcianych zabrudzeń. 

Bardzo ważnym elementem podczas auto detailingu jest zadbanie o powłokę lakierniczą. W momencie, gdy na lakierze widoczne są niewielkie zarysowania lub inne defekty, należy przeprowadzić karetkę lakieru. Z pomocą specjalnych narzędzi oraz past, lakier jest polerowany tak, aby pozbyć się, jak największej liczby rys na lakierze. Po takim procesie samochód zazwyczaj prezentuje się znacznie lepiej, a lakier nabiera blasku. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie lakieru. W tym celu nakładane są różnego rodzaju produkty ceramiczne oraz woski. 

Czyszczenie wnętrza

Podczas auto detailingu dokładnemu czyszczeniu może zostać poddane wnętrze pojazdu. Profesjonalne firmy do tego zadania używają specjalnych odkurzaczy oraz środków, za pomocą których można przywrócić tapicerkę oraz plastiki wewnątrz do fabrycznego stanu. Pamiętać trzeba jednak, aby zawsze oddawać auto do profesjonalistów, ponieważ użycie niewłaściwych środków do danego materiału może doprowadzić do tego, że nasz samochód zostanie uszkodzony.