Lakierowanie samochodu z wykorzystaniem metody SPOT

 

Specyfika lakierowania metodą SPOT

Lakierowanie pojazdu przy wykorzystaniu metody SPOT to doskonałe rozwiązanie, które nie wymaga demontażu auta. Nie trzeba zostawiać samochodu na dłuższy czas w zakładzie lakierniczym. Defekt na karoserii można usunąć w krótkim czasie (w ciągu kilku godzin). Dzięki temu właściciel pojazdu może używać go tego samego lub następnego dnia po procesie lakierowania SPOT. To idealna metoda na usuwanie uszkodzeń karoserii (rys, odprysków, obtarć) w szybkim czasie.

Dzięki metodzie SPOT usługi blacharskie stały się nowatorskie i innowacyjne. Lakierowanie stało się usługą szybką, precyzyjną i efektowną. Poprawki na lakierze są niewidoczne, zlewają się z całością, wyglądają estetycznie i zaspokajają oczekiwania użytkowników samochodów. Ingerencja w powłokę lakieru jest fragmentaryczna, ograniczona tylko do uszkodzonego miejsca. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego koloru lakieru, tak, by po lakierowaniu metodą SPOT miejsce naprawy nie odróżniało się od całości karoserii. Metoda ta najczęściej wykorzystywana jest przy naprawie karoserii w miejscach narażonych na obtarcia, takich jak drzwi samochodu, błotniki, lusterka oraz listwy.

Jakie są największe zalety korzystania z metody SPOT?

Najważniejszą zaletą stosowania tej metody jest stosunkowo niska cena. Metoda SPOT jest o 60% tańsza niż lakierowanie całej karoserii auta. Poza tym bardzo często właściciele samochodów decydują się na lakierowanie całego auta przy okazji wykonywania innych poważniejszych napraw samochodu. W tym czasie rdza zżera karoserię i w konsekwencji dochodzi do jej degradacji.

Lakierowanie SPOT pozwala uchronić pojazd przed postępującą korozją. Sam fakt, że nie ma potrzeby demontażu auta, należy uznać za rozwiązanie komfortowe. Cały proces lakierowania tą metodą przebiega szybko, oszczędzamy czas i pieniądze.

Kolejną ważną zaletą metody SPOT jest to, że można ją uznać za przyjazną dla środowiska, ekologiczną. Naprawy wykonywane metodą SPOT nie wymagają szkodliwych dla otoczenia substancji. W dobie troski o środowisko naturalne, florę i faunę, a przede wszystkim zdrowie człowieka, metodę SPOT można określić jako nieinwazyjną.

Krótki czas naprawy auta i niższy koszt pozwalają właścicielowi auta szybciej zdecydować się na lakierowanie miejscowe. Kierowca szybko odzyskuje auto i może swobodnie go użytkować. Nie trzeba zbytnio zmieniać planów codziennych, zabiegać o wypożyczenie auta zastępczego i czekać na przywrócenie swojego samochodu do jazdy.

Lakierowanie metodą SPOT idealnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania użytkowników aut. To metoda nowoczesna, nieinwazyjna i stosunkowo tania.