Lakierowanie samochodowe – jak to wygląda krok po kroku?

 

Precyzja i dbałość o szczegóły

Przed rozpoczęciem warto zadbać o odpowiednią ochronę dla auta, aby wyeliminować potencjalne uszkodzenia. Powinno się dobrać prawidłowy kolor lakieru, środki konserwujące, szpachle oraz podkład. Proces zaczyna się od umycia samochodu samą wodą. Poza tym niektóre drobne elementy należy zdjąć, aby nie przeszkadzały. Stary lakier musi zostać usunięty, a do tego zadania z powodzeniem może posłużyć papier ścierny. Należy się przygotować na wielogodzinne tarcie samochodu, które od wykonującego, wymaga wielkiej cierpliwości i odwagi. Aby móc przystąpić do właściwego lakierowania, trzeba również ponownie umyć i obłuszczyć miejsca, po zdjęciu starej warstwy. Wszystko to po to, aby lakier mógł utrzymać się przez jak najdłuższy czas.

Następnie konieczne jest nałożenie specjalnej warstwy, które przebiega wieloetapowo, a po każdym etapie, należy zostawić pojazd, aby ten wyschnął w odpowiedniej temperaturze. Przekłada się to na to, że całość jest długotrwałym procesem. Po skończeniu poprzedniej czynności można przejść do następnej, którą jest zaaplikowanie lakieru bazowego. Jego kolor należy rozkładać w sposób staranny i równomierny. Gdy etap ten zostanie zakończony, trzeba poczekać, aby kolor mógł  znowu wyschnąć w odpowiedniej temperaturze. Cały czas trzeba mieć na uwadze, żeby niczego nie przyspieszać. Należy pamiętać, że w przeciwnym wypadku, istnieje zagrożenie, że może dojść do uszkodzenia niektórych elementów samochodu.

Potem, następuje ostatnie nałożenie warstwy ochronnej, którą jest lakier bezbarwny, a całość po wykonaniu tej czynności powinna zostać starannie wypolerowana, aby możliwy był do uzyskania jak najlepszy efekt wizualny, pozbawiony jakichkolwiek niedoskonałości. Można również nałożyć specjalne środki ochronne, które zabezpieczą dodatkowo auto. W wielu przypadkach wystarczy skorzystanie z usług firmy Auto Gamma

Cierpliwość i doświadczenie kluczem do sukcesu

Lakierowanie, które przebiegnie w sposób poprawny sprawi, że elementów poprawianych, nie będzie można odróżnić od reszty. Nie należy ukrywać, że tylko specjalista z dużym doświadczeniem, będzie w stanie sprawić, że auto będzie wyglądało jak nowe. Osoby, którym zależy na jak najlepszym efekcie, powinni zwrócić się z pomocą do fachowców, zwłaszcza gdy są w tej sprawie kompletnymi amatorami.