Kiedy można zastosować metodę wyciągania wgnieceń PDR?

 

Czym właściwie jest metoda usuwania wgnieceń PDR?

Warto wyjaśnić na wstępie, czym w zasadzie jest metoda PDR. Otóż jest to skrót od angielskich słów Paintless Dent Repair. Jest to więc innowacyjna technika, która pozwala na usunięcie wgnieceń, które powstały na metalowych elementach karoserii, bez konieczności ich ponownego lakierowania. Metoda ta jest wykorzystywana tylko i wyłącznie w profesjonalnych warsztatach samochodowych, w których kadra specjalistów dysponuje nie tylko odpowiednimi narzędziami, które pozwolą wyciągnąć wgniecenie, ale również odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Warto zauważyć, że w przypadku metody PDR samochód jest gotowy do ponownego użytku w ciągu kilku godzin, więc nie ma potrzeby unieruchamiania go na kilka dni i ponownego pokrywania farbą poszczególnych elementów. Fachowcy od usuwania wgnieceń metodą PDR charakteryzują się ogromną precyzją i wiedzą, dzięki temu mogą skutecznie wypchnąć blachę z zewnątrz lub od wewnątrz, bez pozostawiania na niej śladów, a także bez uszkadzania obecnej powłoki lakierniczej. 

Kiedy można zastosować metodę usuwania wgnieceń PDR?

Metoda usuwania wgnieceń PDR jest innowacyjnym sposobem na usunięcie defektów karoserii. Jednak można zastosować ją tylko i wyłącznie w momencie, kiedy na karoserii nie doszło do odpryśnięcia lakieru. W przypadku metody PDR głębokość wgniecenia nie stanowi żadnego problemu.

Dzięki PDR można w bezinwazyjny sposób usunąć nawet załamania blachy, które powstały w okolicy maski, a także na drzwiach, choć wymagana jest przy tym wręcz chirurgiczna precyzja, a także poświęcenie czasu, w związku z tym niezbędne jest znalezienie profesjonalnego zakładu blacharsko-lakierniczego. Tylko i wyłącznie specjaliści, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie, mogą bez śladu usunąć defekty przy wykorzystaniu metody PDR. W wielu przypadkach nie jest nawet konieczne ponowne lakierowanie danego elementu.

Pamiętajmy też, że każde wgniecenie powinno zostać przez specjalistów dokładnie obejrzane i ocenione. Metoda PDR jest bez wątpienia nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych prac blacharskich. Zwykle jest ona również tańsza i o wiele szybsza, a efekty są naprawdę imponujące. Warto jednak zlecić to profesjonaliście.