Czyszczenie wnętrza – o tym pamiętaj przed sprzedażą samochodu

 

Co wpływa na atrakcyjność sprzedawanego samochodu?

Tak naprawdę każdy kupujący ma swój własny gust i zwraca uwagę na tylko sobie wiadome aspekty. Wiadomo jednak, że najczęściej jest to stan techniczny pojazdu, jego przebieg, parametry silnika i to, jak samochód się prowadzi. Pamiętajmy jednak, że najbardziej istotne jest pierwsze wrażenie, a takowe sprzedawany samochód może wywrzeć co najmniej dwa razy. Po raz pierwszy - na zdjęciach lub kiedy potencjalny klient widzi samochód pierwszy raz na żywo od zewnątrz, a po raz drugi, kiedy wsiada do samochodu i ocenia ogólny stan wnętrza i czuje jego zapach.

Dlaczego warto sprzedawać czyste auto?

Ludzie kupują oczami. To podstawowe motto dobrego handlarza! Zatem właściwa prezentacja nawet mniej atrakcyjnego cenowo pojazdu może zdziałać prawdziwe cuda. Pamiętajmy więc, aby do sprzedaży właściwie umyć samochód. Można to zrobić samemu, jednak w takim przypadku możemy przeoczyć brud pozostający na progach i innych szczelinach. Takie miejsca posiada każdy samochód!

Potencjalny kupiec z pewnością te miejsca zauważy, co może popsuć tak ciężko wypracowane pierwsze wrażenie! Ponadto zabrudzenia w szczelinach (np. wokół otworu bagażnika, przy uszczelkach) pozostawiane są zwykle niedomyte, by ukryć odcięcia pozostawione podczas naprawy lakierniczej albo zwyczajnie - ogniska rdzy!

Aby uniknąć niepotrzebnych podejrzeń tego typu, dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy zajmującej się tzw. car-detailingiem lub car-spa. Wydawać nie trzeba wiele, bo wystarczy tylko proste woskowanie z profesjonalnym myciem szczelinowym (plus ewentualna regeneracja zewnętrznych plastyków), aby przywrócić samochód do dawnej świetności i zrobić na kupującym naprawdę dobre wrażenie! Jeśli auto będzie zadbane z zewnątrz, będzie budziło mniej wątpliwości, jeśli chodzi o jego stan techniczny!

Czyszczenie wnętrza – dlaczego trzeba o nim pamiętać?

Większość osób samodzielnie odkurza wnętrze samochodu, kiedy przygotowuje go do sprzedaży. To dobrze, bo jest to też forma okazania szacunku potencjalnemu kupcowi, jednak samodzielne czyszczenie nie zawsze da efekt, który sprawi, że ktoś zdecyduje się kupić akurat ten samochód. 

Praca profesjonalnego zakładu oferującego czyszczenie wnętrza samochodów może zwrócić się z nawiązką. Dzięki idealnie zregenerowanemu wnętrzu nie damy komuś punktu zaczepienia do targowania się. Wykwalifikowani pracownicy nie tylko odkurzą cały samochód, ale wypiorą fotele, podłogi, kanapę, a nawet podsufitkę. Nie przeoczą nawet bagażnika! 

Wszystko to sprawi, że samochód będzie wyglądał dużo lepiej niż podczas codziennego użytkowania. A jeśli samochód wygląda dobrze, to w naszych umysłach wart jest więcej! Zatem jeśli dobrze zainwestujemy w dobry detailing, może okazać się, że jeszcze na tym zarobimy!

menuarrow-down