Czym jest wosk ceramiczny?

Dlaczego warto skorzystać z usługi zabezpieczenia karoserii woskiem ceramicznym?

Nawet auto z salonu po kilku latach użytkowania traci blask. Lakier matowieje, blaknie, a na karoserii pojawiają się rysy. Warto nowe auto zabezpieczyć woskiem ceramicznym, by na długo utrzymać idealnie lustrzaną powierzchnię blacharki. W starszych, już dłużej używanych autach, wosk ceramiczny jest ważnym elementem auto detailingu, czyli kosmetyki samochodowej. Auto z drugiej ręki też może wyglądać jak nowe. Wystarczy skorzystać z fachowej usługi woskowania karoserii specjalną powłoką kwarcowo-polimerową.

Warto zaznaczyć, że polimery mają właściwości hydrofobowe, co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z karoserii. Znacznie łatwiej czyści się auto zabezpieczone woskiem ceramicznym. Powłoka ochronna zapobiega też korozji newralgicznych elementów blacharki, gdyż nie przepuszcza wody. To także duża oszczędność na korzystaniu z myjni. Syntetyczny wosk na tyle dobrze chroni karoserię, że myjnia nie jest już tak często potrzebna.

Lustrzany połysk i auto jak nowe

Każdy kierowca chce, aby jego auto wyglądało idealnie. Z biegiem lat lakier traci fabryczny połysk. Zabieg nakładania wosku ceramicznego na karoserię pomaga przywrócić doskonałą głębię koloru i stworzyć upragniony efekt lustra. Nawet auto kilkuletnie lub kilkunastoletnie po woskowaniu zyskuje znacznie lepszy wygląd karoserii. Wiadomo, że po latach użytkowania pojawiają się zarysowania, delikatne odpryski lakieru, otarcia np. przy drzwiach, przy bagażniku oraz przy zderzakach. Niektóre części blacharki są bardziej narażone na mokrourazy. Tymczasem właśnie usługa woskowania ceramiczną powłoką polimerowo- kwarcową pomaga zamaskować powierzchniowe rysy. Jeśli zarysowania są głębsze, wówczas oprócz ceramicznego woskowania, warto sięgnąć po inne, profesjonalne usługi, jak. np. wypełnianie bruzd woskiem.

Sposób na drobne rysy i wyblakły lakier

Efekt głębi koloru wraz z efektem lustra to główne atuty wosku ceramicznego. W przypadku nowych aut pomaga utrzymać fabryczne parametry karoserii i chroni delikatny lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Z kolei auta starsze po woskowaniu polimerami odzyskują dawny blask. Warstwa ochronna ułatwia codzienną pielęgnację auta, pozwala też ograniczyć wizyty w myjni samochodowej.