Czym jest dechroming?

Czym jest dechroming?

Dechroming to inaczej chrome delete, czyli maskowanie elementów chromowanych w karoserii auta. Najczęściej z dechromingiem można spotkać się przy listwach okiennych auta, klamkach oraz lusterkach. Proces chrome delete może być wykonany również na atrapach elementów karoserii.

Po co stosuje się dechroming?

Ukrywanie chromów ma wielu zwolenników oraz wielu przeciwników. Niektórzy uważają, że dzięki takiemu zabiegowi auto się wyróżnia, a inni wręcz przeciwnie, że to elementy chromowane nadają karoserii wyjątkowego charakteru. Tak naprawdę wszystko jest kwestią gustu, który dla każdego właściciela auta jest sprawą indywidualną. Co ciekawe, w niektórych przypadkach dechroming ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę, pozwala oszczędzić pieniądze.

Dechroming, czy to się opłaca?

Chromowane elementy samochodu, jak cała karoseria starzeją się, matowieją i po prostu niszczeją. Oczywiście, każdy producent samochodu pozwala wymienić omawiane elementy na nowe, jednak bardzo często wiąże się to z dość sporym wydatkiem. Chromowana listwa w Audi, w zależności od miejsca zakupu, potrafi kosztować nawet 180 zł za sztukę, co przy zakupie 4 sztuk daje kwotę 720 zł. Oczywiście należy do tego doliczyć koszty robocizny, jakie musimy ponieść decydując się na wymianę tych elementów na nowe.

W przypadku dechromingu cena taśmy, która służy do maskowania może wynieść nawet sporo poniżej 100 złotych. Oczywiście oprócz samej taśmy należy doliczyć koszty robocizny, jednak sumując wszystkie wydatki, bilans okazuje się dużo atrakcyjniejszy finansowo, niż w przypadku wymiany całych elementów.

Gdzie wykonać dechroming?

Taśmę do dechromingu można zamówić na popularnym portalu aukcyjnym, jednak nie warto kupować takiego produktu w ciemno. Dechroming najlepiej zlecić w profesjonalnej firmie, która zajmuje się tego typu usługami. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wykorzystywane materiały są najwyższej jakości, a sama usługa jest zrobiona profesjonalnie z zachowaniem wszystkich przyjętych standardów.

Poprawnie wykonany dechroming ma trwałość nawet 7 lat. Bardzo dużym plusem, takiej formy tuningu wizualnego jest szeroki wybór taśm maskujących, które są dostępne w wielu kolorach i teksturach, dzięki czemu każdy właściciel samochodu może nadać mu indywidualny charakter.