Błędy popełniane przy pielęgnacji samochodu

 

Mycie samochodu – sprawa podstawowa

Pierwszą rzeczą, na jaką zwraca się uwagę podczas obserwacji dowolnego samochodu, jest jego karoseria – warto więc zadbać o to, aby była ona lśniąca i czysta. Trzeba mieć przy tym świadomość, że działania w tym zakresie, przeprowadzone w sposób nieprawidłowy, nie tylko nie wpłyną pozytywnie na wygląd naszego wozu, lecz mogą pozostawić trwałe, trudne do usunięcia ślady. Niekiedy warto więc powierzyć obsługę auta, nawet w tak podstawowym zakresie, fachowcom, którzy są w stanie przeprowadzić profesjonalne mycie. W trakcie swojej pracy użyją oni wysokiej klasy środków do pielęgnacji – szamponów samochodowych, preparatów z aktywną pianą oraz specjalnych gąbek, które są niezbędne, by przeprowadzić to działanie w sposób całkowicie bezpieczny.

Mycie samochodu domowymi środkami czystości może bowiem powodować zacieki, a niekiedy nawet odbarwienia na lakierze. Również nieprofesjonalny sprzęt myjący jest często powodem nieatrakcyjnego wyglądu wozu, a zanieczyszczenia na gąbce – drobne kamyki lub żwir – mogą  nawet powodować powstanie niewielkich rys, które będą widoczne przy odpowiednim oświetleniu.

Nie jest również dobrym pomysłem korzystanie z usług myjni automatycznej – myjki i szczotki, które są w niej stosowane, również mogą prowadzić do powstawanie uszkodzeń lakieru. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu myjącego, który w sposób delikatny usunie zabrudzenia z karoserii, zapewniając nam stuprocentową satysfakcję.

Sprzątanie wnętrza samochodu

Właściwy porządek w samochodzie jest niezwykle ważny dla jego estetyki, warto więc poświęcić mu nieco naszej uwagi. Niestety, również podczas starań o przywrócenie ładu we wnętrzu pojazdu łatwo popełnić błąd. Trzeba bowiem mieć świadomość, że do czyszczenia kokpitu lub tapicerki należy użyć specjalnych środków, dedykowanych temu właśnie celowi. Domowe specyfiki mogą doprowadzić do powstania wysoce nieestetycznych plam.

Odkurzanie, przeprowadzone przy użyciu niewłaściwych końcówek odkurzacza, może  z kolei prowadzić do zarysowania delikatniejszych elementów samochodu. Powinno być ono prowadzone z najwyższa uwagą – również sam odkurzacz lub jego rura mogą być przyczyną podobnych uszkodzeń, jeżeli tylko nie zwrócimy uwagę na ich położenie.

Oczywiście pielęgnacja samochodu, nawet prowadzona przez całkowitego laika, jest lepszą opcja od całkowitego braku dbałości o wóz. Warto jednak niekiedy skorzystać z usług prawdziwych fachowców i poddać auto specjalistycznym zabiegom, które pozwolą mu na uzyskanie w pełni estetycznego wyglądu, przy jednoczesnym zapewnieniu całkowitego bezpieczeństwa.