Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Tuning oświetlenia w samochodzie – co jest na topie?

W samochód zawsze warto inwestować. Na rynku nie brakuje opcji do wyboru, a każda z nich wydaje się ciekawsza od innej. Wiele zależy także od tego, jakim budżetem ktoś dysponuje. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany bez wydawania dużych pieniędzy warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest tuning oświetlenia samochodowego.

Dlaczego warto wykonać tuning oświetlenia samochodowego?

Tuning oświetlenia samochodowego cieszy się popularnością już od paru lat. Związane jest to po części z rosnącą wiedzą na temat tego typu rozwiązań. Obecnie coraz więcej osób wie, że tuning nie jest tylko zabiegiem estetycznym, ale także może mieć wiele praktycznych zastosowań. Temu zabiegowi zazwyczaj poddawane są różne części samochodu, ale oświetlenie jest jedną z najlepszych opcji, jakie można wybrać.

Sposób, w jaki wykonany będzie tuning zależy w głównej mierze od wizji właściciela samochodu, jednak niektóre rozwiązania są trudno dostępne. Dlatego też przed podjęciem decyzji o tym, gdzie zlecić tuning oświetlenia samochodowego, warto przejrzeć oferty różnych warsztatów. 

Tuning oświetlenia samochodowego – najpopularniejsze sposoby

Sposobów na tuning oświetlenia nie brakuje i wciąż pojawiają się nowe. Wśród najchętniej wybieranych opcji jest montaż świateł LED, które przeznaczone są do jazdy dziennej. Jest to bardzo praktycznie rozwiązanie, które dodatkowo poprawia wygląd samochodu. Lampy LED mogą być zamontowane praktycznie wszędzie, co jest chętnie wykorzystywane podczas tuningu. Dlatego też nie brakuje osób, które wybierają przymocowanie wybranych lamp LED przy pomocy taśmy samoprzylepnej. 

Innym dodatkiem, jaki jest często wybierany, są halogenowe światła przeciwmgłowe, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, jednocześnie świetnie się prezentując. Ale tuning oświetlenia samochodowego to też sposób na to, aby sprawić, że samochód wyróżnia się na każdej drodze. Dla każdego, kto chce osiągnąć taki efekt warto polecić montaż neonówek na nadwoziu, podświetlenie spryskiwaczy lub anteny, lub też montaż starannie wybranych podświetlanych kapturków zaworów. 

Czy przepisy regulują tuning oświetlenia samochodowego?

Jak przy każdej modyfikacji samochodu, zawsze konieczne jest sprawdzenie co na ten temat mówią przepisy ruchu drogowego. O ile sam tuning oświetlenia samochodowego nie jest zabroniony, wszystko zależy od tego, jak jest wykonany. Przede wszystkim zawsze należy pamiętać, aby użyte w tuningu światła miały homologację europejską. Dozwolone jest montowanie świateł obrysowych oraz bocznych.

Z kolei zabronione jest montowanie oświetlenia kół czy też montaż lamp pod podwoziem. Konsekwencje tuningu, który nie spełnia przepisów kodeksu ruchu drogowego mogą być różne, począwszy od mandatu, a skończywszy na odbiorze dowodu rejestracyjnego. Z tego powodu każdy, kto planuje tuning oświetlenia w swoim aucie powinien zadbać, aby spełniał on wszystkie wytyczne. Dzięki temu można cieszyć się nowym oświetleniem przez wiele lat. 

Rezerwuj termin online!