Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Co różni lampę ksenonową od biksenonowej?

Oświetlenie samochodu jest ważne, ponieważ pozwala kierowcy widzieć drogę przed sobą oraz pozwala innym użytkownikom drogi widzieć samochód. Rodzi się jednak pytanie. Jaki rodzaj oświetlenia wybrać? Ksenony i biksenony to rodzaje lamp samochodowych, które różnią się sposobem działania.

Dlaczego oświetlenie samochodowe jest tak ważne?

Odpowiednie oświetlenie samochodu może pomóc w uniknięciu wypadków i zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Może również pomóc w lepszej widoczności drogi podczas trudnych warunków pogodowych, takich jak deszcz, śnieg lub mgła.

Właściwe oświetlenie samochodu jest ważne z punktu widzenia prawa – w niektórych krajach mogą obowiązywać przepisy dotyczące oświetlenia samochodu, a nieprzestrzeganie tych przepisów może skutkować karami finansowymi.

Jak działają lampy ksenonowe?

Ksenony to lampy, które działają na zasadzie wysokiego napięcia, które jest przepuszczane przez gaz argonowy i neonowy. Gdy prąd przepływa przez gaz, powstaje intensywne światło. Ksenony są znane z tego, że emitują bardzo jasne i intensywne światło, które jest w stanie oświetlić duże obszary.

Jak działają lampy biksenonowe?

Biksenony to lampy, które działają na podobnej zasadzie, ale z tą różnicą, że ich światło może być skierowane w różne kierunki. Biksenony wyposażone są w specjalny mechanizm, który pozwala im obracać się wokół osi, co umożliwia skierowanie światła w dowolnym kierunku. Są one często stosowane w samochodach jako reflektory główne, ponieważ pozwalają one kierowcy na lepsze widzenie drogi podczas jazdy w nocy lub w trudnych warunkach pogodowych.

Różnicą między ksenonami a biksenonami jest to, że te drugie są w stanie skierować światło w dowolnym kierunku, podczas gdy ksenony emitują światło w jednym kierunku.

Które lampy wybrać – ksenonowe czy biksenonowe?

Decyzja o wyborze lamp ksenonowych czy biksenonowych zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb kierowcy. Oto kilka kluczowych różnic między tymi dwoma rodzajami lamp, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:

  • Jasność światła

Ksenony emitują bardzo jasne i intensywne światło, które jest w stanie oświetlić duże obszary. Biksenony również emitują jasne światło, ale ze względu na możliwość skierowania go w dowolnym kierunku, nie są one tak intensywne jak ksenony.

  • Koszt

Ksenony są zazwyczaj droższe od biksenonów.

  • Trwałość

Ksenony są zazwyczaj bardziej trwałe i wytrzymałe od biksenonów.

  • Kąt świecenia

Ksenony emitują światło w jednym kierunku, co oznacza, że nie są one w stanie skierować go w innym kierunku. Biksenony są wyposażone w mechanizm, który pozwala im obracać się wokół osi, co umożliwia skierowanie światła w dowolnym kierunku.

Jeśli potrzebujesz jasnego i intensywnego światła, które jest w stanie oświetlić duże obszary, lampy ksenonowe mogą być lepszym wyborem. Jeśli jednak potrzebujesz lamp, które mogą skierować światło w dowolnym kierunku, lepszym wyborem mogą być lampy biksenonowe.

Rezerwuj termin online!