Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Dlaczego żarówki należy wymieniać parami?

Żarówki w lampach samochodowych raz na jakiś czas się przepalają i trzeba w takim momencie wymienić je na nowe. Jazda z niedziałającymi żarówkami jest oczywiście bardzo niebezpieczna, a do tego jest nielegalna. Nie zwlekaj więc z wymianą żarówki na nową, ponieważ jazda z niesprawnymi lampami jest bardzo niebezpieczna. Jak się jednak okazuje, żarówki powinno się wymienić parami. Sporo osób nie wie o tym i popełnia błąd, wymieniając jedynie spaloną żarówkę. Są konkretne powody, dlaczego należy wymieniać dwie żarówki jednocześnie. Jeżeli nie wiesz, dlaczego żarówki należy wymieniać parami, to postaramy się to jak najlepiej wytłumaczyć.

Dwie nowe żarówki to większe bezpieczeństwo na drodze

Musisz mieć świadomość, że niewymienienie dwóch żarówek jednocześnie może mieć bardzo negatywny wpływ na jakość oświetlania drogi. Większość osób myśli, że wymiana sprawnej żarówki nie ma sensu, jednak zawsze będzie ona generować gorszej jakości wiązkę światła. Oznacza to, że będzie ona swoją mocą oraz barwą odbiegać od nowej żarówki. W praktyce więc jedna lampa będzie świecić inaczej od drugiej, co może przekładać się na powstawanie niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Żarówki warto wymieniać u specjalistów, ponieważ wiedzą oni jak robić to prawidłowo i na pewno zaproponują one tobie  wymianę dwóch żarówek jednocześnie, ponieważ mają oni świadomość tego, że jazda z różnymi żarówkami jest po prostu niebezpieczna. Stare żarówki oświetlają drogę na znacznie mniejszą odległość niż nowe. Jeżeli wiec zależy ci na bezpieczeństwie i na dobrej jakości oświetlania drogi, to nie zastanawiaj się dłużej tylko wymieniaj żarówki parami. 

Wymiana żarówek parami to oszczędność

Jeżeli nie wymienisz obydwu żarówek od razu, to na pewno niedługo później stara żarówka również się spali. Oznaczać to będzie, że czekać cię będzie kolejna wizyta u mechanika. Wydasz tylko dwa razy pieniądze na wymianę żarówek, a dodatkowo poniesiesz koszty związane z dojazdem na miejsce. Wymieniając żarówki parami, płacisz raz i masz pewność, że będą one działać prawidłowo. Nie tracisz także czasu na ciągłe naprawy, dlatego od razu najlepiej wymienić obie żarówki. 

Dlaczego warto wymieniać żarówki u specjalistów?

Wymiana żarówek to wbrew pozorom dość skomplikowany proces. Trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie uszkodzić nowych żarówek. W niektórych modelach samochodów dostęp do żarówek utrudniony, co przekłada się na konieczność rozbierania różnych elementów pojazdu, w celu dostania się do żarówek. Właśnie dlatego warto, jest skorzystać z usług profesjonalnych warsztatów. 

Osoby, które na co dzień wymieniają żarówki w autach, z pewnością wykonają cały proces bardzo sprawnie i bezpiecznie. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, a w zamian zyskasz pewność, że lampy Twojego samochodu będą działać prawidłowo. 

Rezerwuj termin online!