Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Jak poprawić komfort jazdy i poprawić oświetlenie w samochodzie?

Dla wielu współczesnych kierowców ważne jest, aby w możliwie jak najlepszy sposób zadbać o pojazd, którym poruszają się w życiu codziennym. Dla właściwego funkcjonowania samochodu ważne jest jego odpowiednie serwisowanie oraz dbanie o walory estetyczne – to sprawia, że codzienne użytkowanie staje się przyjemniejsze i bezpieczniejsze dla użytkownika. Jednym z elementów, które są w stanie zapewnić komfort jazdy każdemu kierowcy jest odpowiednie oświetlenie auta. 

Co sprawia, że światła samochodowe działają gorzej?

Często zdarza się, że z upływem lat żarówki, tak jak pozostałe części w samochodzie, zużywają się ich jakość nie jest taka, jak tuż po zakupie. Odpowiednie oświetlenie auta jest bardzo ważne dla twojego bezpieczeństwa, szczególnie zimową porą, kiedy przez większą część doby jest ciemno.

Mglista pogoda również wymaga odpowiednich żarówek, aby być widocznym z daleka dla innych użytkowników ruchu drogowego. Dlatego poza podstawowym serwisowaniem auta ważne jest, abyś dostatecznie często wymieniał oświetlenie w swoim samochodzie. 

Czy marka żarówek ma znaczenie?

Czy przy zakupie żarówek samochodowych kierujesz się głównie atrakcyjną ceną, nie zwracając uwagi na jakość? Jest to błąd. Jak przy zakupie każdego produktu ważne jest, by sprawdzić parametry techniczne, zanim dokonasz odpowiedniego wyboru.

Nie musisz też kupować produkty od najdroższych producentów. Nie zawsze wysoka cena równa jest najlepszej jakości. Warto zapoznać się z ofertą różnych firm i dobrać odpowiedni produkt do swojego samochodu i przede wszystkim – na swoją kieszeń.

Warto też zrezygnować z wybierania chińskich zamienników zamiast produktów znanych firm. Tańsze wersje mogą nie zawierać filtrów UV, co przy dłuższym korzystaniu prowadzi do matowienia kloszy, co w efekcie daje gorsze oświetlenie na drodze. Gdy nie masz wystarczającej wiedzy na ten temat, to warto skorzystać z usług specjalistów. 

Codzienna higiena – czy można o to zadbać? 

Jak w przypadku codziennego serwisowania i dbania o samochód i komfort jazdy warto od czasu do czasu zwrócić uwagę na oświetlenie. Przy myciu auta ważne jest, aby wypolerować lampy — wtedy będą dawać lepsze światło i zapewnią Ci większe bezpieczeństwo na drodze. W zależności od tworzywa, z jakiego wykonane są klosze, można wykonać taki zabieg samemu lub zlecić to zaufanym specjalistom.

Przy wymianie żarówek warto zadbać też o ich odpowiednią regulację, która również ma wpływ na właściwe działanie i dłuższą żywotność. Aby zapewnić dobrą jakość oświetlenia warto dokonywać wymiany żarówek (najlepiej parami) przynajmniej raz do roku. 

Przy montażu, podobnie jak podczas wyboru odpowiednich lamp, warto skorzystać z usług pracowników serwisu. Profesjonalny montaż odpowiedniego oświetlenia pozwoli zarówno na bezpieczną podróż, jak i codzienne korzystanie bez zakłóceń. 

Rezerwuj termin online!