Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Kiedyś wgniecenia na karoserii to był poważny problem. Dziś też nie jest to błahostka, ale łatwiej można poradzić sobie z takimi uszkodzeniami. Możliwe jest usuwanie wgnieceń bez naruszenia lakieru. Po stłuczce czy uderzeniu w coś warto znaleźć warsztat, który korzysta z metody PDR. To bezinwazyjna metoda naprawy karoserii, korzystna dla właściciela auta. Umiejętne działanie sprawi, że po uszkodzeniu nie pozostanie śladu.

 

Na czym polega metoda PDR?

Skrót PDR to trzy pierwsze litery angielskiego określenia: Paintless Dent Removal. Gdy używa się nazwy metoda PDR, to chodzi o usuwanie wgnieceń bez naruszania powłoki lakieru. Zastosowanie jej wymaga odpowiednich narzędzi. Nie narusza się lakieru, czyli nie ma dodatkowych kosztów, by przywrócić samochód do idealnego stanu. Metoda ta pozwala na szybkie usunięcie wgniecenia. Jest skuteczna i niedroga.

Jak usuwa się wgniecenia bez naruszania lakieru?

W ramach metody PDR stosuje się dwa różne sposoby. Przywraca się blasze prawidłowy wygląd poprzez wypychanie wgnieceń albo wyciąganie ich. Wypychanie polega na tym, że masuje się blachę od wewnątrz. Dzięki używaniu odpowiednich przyrządów przywraca się jej właściwy kształt. Takie działanie możliwe jest tylko tam, gdzie jest dostęp do blachy od wewnątrz. 

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń poprzez wyciąganie ich to metoda klejowa. Przykleja się specjalny element do karoserii. Później, ciągnąc za ten element, wyciąga się wgniecenie. Ten sposób można stosować na całej karoserii, bo działa się z zewnątrz blachy. Metoda PDR nie zawsze jest możliwa do zastosowania. Przede wszystkim nie stosuje się jej, jeśli doszło do uszkodzenia lakieru.

Usuwanie wgnieceń – samodzielnie czy profesjonalnie?

Osoba chcąca korzystać z tej metody ma dwie możliwości. Może kupić zestaw do usuwania wgnieceń na karoserii i radzić sobie samodzielnie z jej uszkodzeniem. Inna możliwość to praca profesjonalistów, czyli skorzystanie z usług warsztatu samochodowego. Druga opcja jest bardziej opłacalna ze względu na skuteczność działania.

Narzędzia do metody PDR są dostępne dla każdego, ale nie każdy ma wiedzę, jak ich używać. Wiedza i doświadczenie są pomocne, gdy trzeba dobrać narzędzia do wielkości uszkodzenia oraz jego kształtu. W profesjonalnym warsztacie usuwanie wgnieceń metodą PDR robione jest umiejętnie. Nie będzie śladu po uszkodzeniu.

Kiedyś usuwanie wgnieceń uszkadzało lakier. Naprawa po stłuczkach czy uderzeniach kosztowała sporo i trwała dość długo. Dlatego niektórzy kierowcy jeździli z uszkodzoną karoserią. Wygląd jej nie ma wpływu na bezpieczeństwo jazdy, ale ma ogromny wpływ na poczucie komfortu. Obecnie, gdy bezlakierowe usuwanie wgnieceń się rozpowszechniło, łatwo można się pozbyć problemu. Samochód szybko odzyska swój poprzedni wygląd.

Rezerwuj termin online!