Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Każdy właściciel pojazdu, zwykle z największą starannością dba o detale. Częste wizyty na myjce, woskowanie, nabłyszczanie, a także odkurzanie wnętrza, to można powiedzieć standardowe czynności, które kierowcy wykonują co najmniej raz w miesiącu. Niestety, wraz z upływem czasu, a także z powodu niezwykle intensywnej eksploatacji, na aucie pojawiają się pierwsze ślady użytkowania. Zwykle najbardziej narażona jest karoseria, na której czas odciska swoje piętno. Niemniej jednak na szybach, z różnych powodów mogą pojawić się rysy i odpryski. Jak więc się ich pozbyć?

 

Dlaczego rysy i odpryski na szybie mogą pogorszyć komfort i bezpieczeństwo jazdy?

Każdy, kto do tej pory doświadczył pękniętej lub zarysowanej szyby, wie również, jak bardzo pogorszył się komfort jazdy. Wynika to z faktu, że nasze oczy zaprogramowane są tak, by skupiać się na blisko położonych punktach. Stąd też w przypadku odprysków lub zarysowań, kierowcy z łatwością mogą zostać oślepieni przez pojazd nadjeżdżający z przeciwka. Co więcej, odpryski i rysy utrudniają również skoncentrowanie się na drodze. Jak łatwo można wywnioskować, jest to bardzo niebezpieczne zarówno w przypadku długich, jak i tych krótszych podróży.

Jak pozbyć się rys i odprysków z szyby?

Z tym kłopotliwym problemem można poradzić sobie na dwa sposoby. Wszystko jednak zależy od tego, jak głębokie i długie są zarysowania. W przypadku niewielkich uszczerbków na szybie zaleca się wypolerowanie szkła przy pomocy profesjonalnych środków chemicznych. Jak łatwo można się domyślić, niezbędna będzie wówczas wizyta u specjalisty.

Oczywiście nie jest wykluczone podjęcie prób polerowania szyby samodzielnie. Niezbędny jest wówczas wodny papier ścierny i pasty. Jednak bez odpowiedniej wiedzy, a także czasu, który możemy poświęcić na ten zabieg, efekty mogą być dalekie od oczekiwanych. Co więcej, szyby można bardzo łatwo uszkodzić, dlatego o wiele lepiej jest powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Drugim ze sposobów na pozbycie się rys i odprysków z szyby, jest jej całościowa wymiana. Dotyczy to przede wszystkim szyb, które są pokryte odpryskami kamieni, a także tych, w których zwykłe polerowanie, nie będzie w stanie usunąć głębokich rys i nie da się już wypełnić ich specjalną, utwardzaną żywicą. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego zakładu, gdyż nie będziemy w stanie przeprowadzić tego procesu samodzielnie.

Ceny zwykle zaczynają się od 200 złotych. Jeśli jednak posiadamy dodatkowe elementy jak np. ogrzewanie szyby czy inne czujniki, cena może być znacznie wyższa. Istotne jest również to, czy zdecydujemy się na wstawienie oryginalnego szkła, czy postawimy na zamiennik- który z pewnością będzie o wiele tańszy. Bez względu jednak na wszystko, warto reagować na defekty powstające na szybie – nie tylko zapewnimy sobie komfort, ale także bezpieczeństwo podczas jazdy.

Rezerwuj termin online!