Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Po latach użytkowania samochodu można zauważyć powolne zużywanie się poszczególnych elementów – objaw ten  często ukazuje się w postaci rdzy, która atakuje blachę aut czy zmatowień obejmujących najczęściej reflektory pojazdu. Jak sobie poradzić z tym problemem?

 

Dlaczego reflektory ulegają zmatowieniom?

Na reflektorach często pojawiają się odpryski. Skąd się biorą? Powód jest prosty: podczas jazdy autem o powierzchnię reflektorów uderzają drobne kamyki oraz pył. Negatywny wpływ na barwę reflektorów ma także światło słoneczne, ponieważ promieniowanie UV prowadzi z czasem do degradacji powierzchni kloszy – proces ten nazywa się oksydacją.

Czy warto usunąć odbarwienia z kloszy reflektorów?

Czasami kierowcy wahają się z naprawami mniejszych problemów w swoich pojazdach. Niestety takie podejście może często prowadzić do coraz większych usterek, a przy tym wzrasta koszt usługi u specjalistów.

Początkowo błahym problemem mogą wydawać się właśnie zaśniedziałe reflektory, jednak tak nie jest. Wystarczy przeprowadzić prostą analizę i odpowiedzieć sobie na pytanie: co gdyby kierowca poruszał się pojazdem z zaśniedziałymi kloszami reflektorów w nocy, podczas dużej ulewy czy mgły?. Nie tylko widoczność z poziomu prowadzącego taki pojazd jest ograniczona, lecz także nie jest on zauważalny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, co może skończyć się tragicznie. Dlatego właściwa konserwacja reflektorów samochodowych jest bardzo istotna i warto się na nią zdecydować.

Jak wygląda profesjonalna regeneracja reflektorów?

Udając się na profesjonalną regenerację kloszy, warto wiedzieć, jak cały proces przebiega. Na początku specjaliści zabezpieczają karoserię oraz elementy, które znajdują się w pobliżu lamp. Po właściwym zabezpieczeniu kolejnym etapem będzie odtłuszczanie powierzchni oraz jej dokładne umycie (ma to na celu usunięcie drobnego pyłu i kurzu, który podczas polerowania porysowałyby klosze).

Gdy lampy zostaną umyte, można przejść do szlifowania, które odbywa się przy pomocy kilku typów papieru ściernego — proces ten musi być wykonywany bardzo dokładnie, aby efekt był równy w każdym z miejsc. W końcu można rozpocząć polerowania, które można uznać już za "finisz" całego działania. Po wypolerowaniu lamp za pomocą specjalnych past i urządzeń dobrze, aby specjaliści zabezpieczyli reflektory folią, która będzie chronić klosze przed uszkodzeniami, a co za tym idzie kolejnymi zmatowieniami.

Polerować na własną rękę czy udać się do serwisu?

Wbrew pozorom proces polerowania lamp nie jest taki łatwy. Jeśli nie posiada się wystarczającej wiedzy na ten temat, nie warto decydować się na samowolkę. Na rynku można spotkać ogromną ilość specjalistycznych serwisów mających długoletnie doświadczenie w tego typu działaniach. Oddając pojazd w nasze ręce nie trzeba martwić się o efekt, tylko oczekiwać na swoje odnowione auto.

Rezerwuj termin online!