Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Nie da się ukryć, że warunki, w których użytkujemy nasze samochody, nie należą do najbardziej przyjaznych. Nie tylko obfita deszczowa pora, ale również rozsypywanie soli na drogach zimą, nie sprzyja zachowaniu dobrego stanu przez karoserię naszego samochodu. Z biegiem czasu, możemy zauważyć pojawiające się ogniska korozji, które nie tylko stanowią defekt estetyczny, ale równocześnie – o ile w porę ich nie usuniemy – będą zajmować coraz większe obszary karoserii. Czym i jak więc ją zabezpieczyć?

 

Dlaczego powstaje korozja?

Chyba każdy z kierowców doskonale wie, jak bolesne jest zauważenie pierwszego ogniska korozji. Jednak zwykle mamy nadzieje, że nie będzie ona postępować i często lekceważymy pierwsze bąble lub niewielkie rude plamki. Niemniej jednak, warunki w których eksploatujemy auta w naszym kraju nie sprzyjają zachowaniu nienaruszonego stanu naszej karoserii.

Zimy, a także jesień w Polsce obfitują w opady deszczu i śniegu, który chętnie zalega w załamaniach karoserii i uszczelkach, co więcej na nasze drogi regularnie rok rocznie rozsypywana jest sól. Jest to idealne środowisko do rozwoju rudego nalotu.

Warto także wspomnieć, że powłoka lakiernicza jest stale atakowana – obijają się o nią drobne kamyczki, powstają rysy, a sam lakier może zacząć odpryskiwać. Wszystko to sprawia, że karoseria traci swoją odporność, a także powstają miejsca, w których może zatrzymywać więc woda, a także solanka, które mają prostą drogę do blachy, które chronią warstwę ocynku. W ten sposób powstają ogniska korozji, z którymi niezwykle trudno jest walczyć.

Jak zabezpieczyć karoserię przed powstawaniem korozji?

Karoseria samochodu powinna być solidnie zabezpieczona przed rudymi osadami. Warto wykorzystać preparaty, które możemy bez problemu dostać w sklepie lakierniczym w postaci sprayów i podkładów antykorozyjnych. W pierwszej kolejności jednak warto lakier porządnie wyczyścić i odtłuścić, a następnie zlokalizować wszystkie ubytki. Preparaty antykorozyjne zwykle nakładamy punktowo na poszczególne wykwity, jednak o wiele lepiej jest zgłosić się z tym do profesjonalnego warsztatu.

Na rynku dostępny jest również szeroki wybór past, dzięki którym można nawoskować lakier celem jego ochrony. Zwykle podstawowym składnikiem takich past jest wosk Carnauba, który jest uważany za najtwardszy wosk na świecie. Również zniweluje to ryzyko powstawania korozji.

Specjaliści nie tylko dysponują odpowiednimi narzędziami i specyfikami, a także wiedzą i doświadczeniem, które pozwolą solidnie zabezpieczyć karoserię. Co więcej, warto również zabezpieczyć przestrzeń wokół zawiasów, a także klapę od bagażnika i tym podobne. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu najbardziej narażonych na działanie soli i wody progów, a także nadkoli. Można w tym celu wykorzystać specjalnie przeznaczone do tego preparaty. Dzięki temu utworzona zostanie swoista powłoka, która z powodzeniem odizoluje blachę od czynników zewnętrznych.