Document

Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Serwis Klimatyzacji

Serwis Klimatyzacji
Cena od 10 zł
Czas wykonania od 1h
Serwis klimatyzacji autogamma

Nabijanie klimatyzacji Kraków. Warto zadbać o klimatyzację w samochodzie!
Pamiętajmy o tym, że dbać o klimatyzację należy okresowo i zdecydowanie nie powinniśmy przekładać problemów z nią na potem. W przypadku kontroli układu klimatyzacji składa się sprawdzenie poprawności działania i ciśnienia w układzie. Bardzo często wystarczy zwykła wymiana filtra kabinowego oraz odgrzybianie.

Serwis klimatyzacji

Jest już trochę bardziej skomplikowaną sytuacją, ponieważ powinniśmy wykonać ją przynajmniej raz do roku, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Posiadanie nowego auta wiąże się z tym, że bardzo często wizyta u mechanika będzie się wiązać ze zwykłym nabijanie klimatyzacji i wymianą filtra, natomiast sytuacja wygląda zgoła inaczej, gdy posiadamy już starsze auto.

maszyna do serwisowania klimatyzacji

Naprawa klimatyzacji – wyszukiwanie nieszczelności

Dodatkowo zajmujemy się naprawą klimatyzacji, a w tym wyszukiwaniem nieszczelności. Szybka i sprawna diagnoza pomoże uniknąć poważniejszych usterek. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze! Koniec z nabijaniem nieszczelnej klimy i ulatnianiem się czynnika. Nieszczelna klimatyzacja powoduje spadek czynnika i wydajności układu co może doprowadzić nawet do zatarcia sprężarki przez niewłaściwe smarowanie. Dlatego dokładne sprawdzenie szczelności ukladu jest tak ważne.

urządzenie do sprawdzania nieszczelności

Jakie są meetody wyszukiwania nieszczelności w układzie klimatyzacji samochodowej:

  • podciśnieniowe na bazie próżni,
  • ciśnieniowe na bazie azotu lub hydrogenu,
  • przy pomocy czujnika elektronicznego,
  • przy pomocy kontrastu i lampy UV,

Z powyższych metod najbardziej rozpowszechnioną i zarazem skuteczną jest kontrast uv, coraz więcej warsztatów stosuje również testowanie ciśnieniowe azotem lub hydrogenem(mieszanina wodoru i azotu) w celu wyszukania mniejszych nieszczelności,które pojawiają się dopiero przy wyższym ciśnieniu.

Sprawdzanie nieszczelności w układzie klimatyzacji

W Auto Gamma stosujemy stacje klimatyzacji TEXA 780R

Stacja zawiera dwa zbiorniki wewnętrzne oraz dwa oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika, co daje możliwość równoległego korzystania z dwu typów czynników (“starego” R134a i “nowego” R1234yf). Jest najwyższym modelem na rynku i stanowi maksymalnie zaawansowaną stację obsługi.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z tobą

Umów się na wizytę!