Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Światła mijania nie działają? Jest rozwiązanie

Światła mijania w samochodzie służą do oświetlenia drogi przed samochodem i umożliwienia kierowcy widzenia z dala. Zazwyczaj są one umieszczone na przedniej części samochodu i skierowane do przodu. Co zrobić, kiedy światła mijania przestaną działać?

Do czego służą światła mijania?

Światła mijania w samochodzie są przeznaczone do użytku podczas jazdy po drodze i służą do oświetlenia drogi przed samochodem. Są one zazwyczaj umieszczone w przedniej części samochodu, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie. Podczas gdy światła mijania są aktywne, świecą one na zewnątrz samochodu z przodu, ale nie na boki. Są one przeznaczone do użytku w warunkach, w których widoczność jest ograniczona, na przykład podczas jazdy w terenie zabudowanym lub w gęstej mgle.

Jak działają światła mijania w samochodzie?

Światła mijania są zazwyczaj aktywowane przez przekręcenie kluczyka w stacyjce lub przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na konsoli samochodu. Niektóre samochody posiadają również automatyczny włącznik świateł, który uruchamia światła mijania, gdy zapada zmierzch lub gdy warunki pogodowe są trudne. W niektórych samochodach światła mijania są również automatycznie wyłączane, gdy samochód jest wyposażony w światła dzienne, które są aktywowane podczas jazdy w dzień.

Kiedy kierowca włącza światła mijania, żarówki te zaczynają emitować światło, które rozprasza się na drodze przed samochodem. Światła mijania są zazwyczaj używane podczas jazdy w dzień, gdy widoczność jest dobra, ale mogą być również używane w niektórych krajach podczas jazdy poza miastem w nocy. W niektórych samochodach światła mijania są również wykorzystywane do oświetlenia znaków drogowych i innych elementów na drodze.

Co musisz zrobić, gdy światła mijania nie działają?

Jeśli światła mijania w samochodzie nie działają, należy najpierw sprawdzić bezpiecznik odpowiedzialny za ich działanie. Jeśli bezpiecznik jest sprawny, możliwe jest, że żarówki są uszkodzone lub że wystąpił jakiś inny problem z instalacją elektryczną. W takim przypadku należy skontaktować się z mechanikiem samochodowym, który będzie w stanie dokładnie zdiagnozować i naprawić problem.

W międzyczasie, jeśli konieczne jest korzystanie z samochodu, można używać świateł awaryjnych, aby ostrzec innych użytkowników drogi o tym, że coś jest nie tak z samochodem. Pamiętaj, że jazda z uszkodzonymi światłami mijania może być niebezpieczna i należy unikać tego, jeśli to możliwe.

Rezerwuj termin online!