Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Co sprawdzić przed dłuższą podróżą? Nie zapominaj o światłach w samochodzie

Zanim wyruszysz w podróż, ważne jest, aby upewnić się, że Twój samochód jest w dobrym stanie. Awaria w środku pustkowia może zrujnować Twoje plany i być bardzo kosztowna. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie kilku rzeczy przed wyruszeniem w drogę.

Sprawdź opony

Przed uderzeniem w drogę na długą podróż, jedną z najważniejszych rzeczy do sprawdzenia są opony samochodowe. Zacznij od sprawdzenia głębokości bieżnika na oponach. Do pomiaru użyj grosza lub miernika głębokości bieżnika. Bieżnik powinien mieć głębokość co najmniej 2/32 cala. Jeśli jest poniżej tego poziomu, czas wymienić opony.

Następnie należy sprawdzić ciśnienie w każdej oponie. Powinno ono mieścić się w zalecanym zakresie podanym w instrukcji obsługi samochodu. Można to łatwo zrobić za pomocą ciśnieniomierza. Nie zapomnij również sprawdzić opony zapasowej.

Sprawdź wycieraczki przedniej szyby

Zanim wyruszysz w długą podróż, jedną z najważniejszych rzeczy do sprawdzenia są wycieraczki. Może się wydawać, że jest to kwestia drugorzędna, ale dobry stan wycieraczek może zaoszczędzić wiele kłopotów podczas złej pogody. Upewnij się, że zarówno gumowe pióra, jak i metalowe ramiona są w dobrym stanie i że poruszają się swobodnie. Jeśli pióra są zużyte, wymień je na nowe, aby zapewnić sobie dobrą widoczność podczas jazdy.

Sprawdź akumulator

Jeśli akumulator wygląda na zużyty, należy go wymienić przed wyruszeniem w podróż. Upewnij się, że połączenia są bezpieczne, a akumulator jest prawidłowo dokręcony. Sprawdź zaciski, aby upewnić się, że są czyste i wolne od korozji. Co więcej, jeśli Twój pojazd od dłuższego czasu stoi nieużywany, powinieneś sprawdzić, czy nadal jest w dobrym stanie. Słaba bateria może spowodować, że Twój samochód zawiedzie lub nie ruszy, gdy będzie najbardziej potrzebny.

Sprawdź hamulce

Podczas kontroli hamulców należy upewnić się, że wszystkie elementy zostały dokładnie obejrzane, w tym przewody hamulcowe, klocki, wirniki i zaciski. Dodatkowo należy sprawdzić płyn hamulcowy i w razie potrzeby wymienić go. Jeśli na częściach widać jakiekolwiek zużycie, należy je natychmiast wymienić. Sprawdź również linki hamulca postojowego, aby upewnić się, że są one połączone prawidłowo i bezpiecznie.

Sprawdź światła

Kiedy planujesz długą podróż, musisz upewnić się, że Twój pojazd jest w dobrym stanie. Przed wyruszeniem w drogę należy sprawdzić, czy wszystkie światła działają prawidłowo. Oznacza to sprawdzenie reflektorów, świateł hamowania, kierunkowskazów i wszystkich innych świateł zewnętrznych w samochodzie.

Jeśli zauważysz, że któreś ze świateł nie działa prawidłowo, wymień je przed wyruszeniem w podróż. Nie tylko ważne jest, aby być widocznym dla innych kierowców podczas jazdy, ale również w niektórych miejscach jazda z wyłączonym światłem może być nielegalna. Możliwe jest również, że brak sprawnych świateł w samochodzie może spowodować, że zostaniesz zatrzymany przez policję, więc upewnij się, że wszystkie działają przed wyjazdem.

Poświęć trochę czasu na sprawdzenie żarówek w swoich reflektorach i tylnych światłach i zobacz, czy nie wymagają one wymiany. Nawet jeśli jedno ze świateł jest słabsze niż inne, rozważ ich wymianę, ponieważ może to być znak, że żarówki wkrótce zgasną. Lepiej być bezpiecznym niż żałować, gdy podróżujesz na długą odległość.

Po sprawdzeniu wszystkich świateł w samochodzie, upewnij się, że je przetestowałeś. Włącz i wyłącz reflektory i światła hamowania kilka razy, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Jeśli wszystko wygląda dobrze, to jesteś gotowy, aby uderzyć w drogę.

Rezerwuj termin online!