Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Jak chronić szyby w swoim samochodzie?

Jednym z najważniejszych elementów w naszym samochodzie są szyby, to element, o który należy szczególnie dbać. Prawidłowe ich zabezpieczenie poprawia nasze bezpieczeństwo, widoczność i komfort w trakcie podróżowania. Nic tak nas nie rozprasza w trakcie pokonywania długich kilometrów, jak brudna szyba, której nie sposób umyć bez wizyty na stacji paliw lub myjni. Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy wcześniej pomyśleć, aby je zabezpieczyć.

 

Jak chronić szyby w swoim samochodzie? Hydrofobizacja

Hydrofobizacja to w dużym uproszczeniu właściwość odpychania wody. W skrócie chodzi o to, aby woda nie zostawała na szybach, tylko z nich spływała. Na rynku można zakupić różne preparaty, które tworzą na szybach mikro warstwę, która właśnie tak działa, sprawia, że woda spływa z szyb. W idealnym świecie nie potrzebowalibyśmy wycieraczek, ale do ideału nam daleko co nie zmienia faktu, że preparaty do stosowania na szybę są coraz lepsze i warto je stosować. Zaoszczędzimy na płynie do spryskiwaczy i wydłużymy żywotność wycieraczek, Jest jeszcze wątek estetyczny. Często zdarza się, że na szybie pozostają maleńkie kropelki wody, które wysychają i pozostawiają wyraźne ślady, a jeżeli woda spłynie, to problem się rozwiąże, za nim tak naprawdę się pojawi.

Folia na szybach – nie tylko estetyka

Słyszymy hasło folia samochodowa, myślimy – przyciemnianie szyb. W dużym stopniu będziemy mieli rację. Folie na szyby często stosuje się, aby przyciemnić szyby. Wykonując taki zabieg, dbamy nie tylko o estetyczny wygląd naszego pojazdu, ale sprawiamy, że do wnętrza samochodu nie przedostają się promienie UV, które niekorzystnie wpływają na naszą tapicerkę. Sprawiają, że zmienia kolor – blednie. Polskie prawo określa stopień przyciemnienia poszczególnych szyb naszego samochodu, warto o tym pamiętać, aby nie mieć później problemu podczas badań technicznych.

Założenie i dobór takiej foli zawsze warto powierzyć profesjonalistom. Wracając do zabezpieczenia naszych samochodów,  niewielu właścicieli wie, że na szybę czołową też można nakleić folię ochronną. Oczywiście nieprzyciemniającą tylko przeźroczystą. Nie będzie ona chronić wnętrza samochodu przed promieniami UV, ale wzmocni naszą szybę i w przypadku jej rozbicia będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie. Folia na przedniej szybie sprawi, że woda będzie szybciej z niej spływała podobnie, jak w przypadku środków chemicznych. Naklejenie jej na pewno będzie się wiązało z wyższymi kosztami, ale poniesiemy je tylko raz, natomiast środki chemiczne będziemy musieli stosować systematycznie.

Jaki więc rodzaj środka zabezpieczającego powinniśmy wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie, sami powinniśmy rozważyć plusy i minusy każdego ze sposobów ochrony naszych szyb samochodowych. Ważne jest, aby wybrany środek zastosowany był w prawidłowy sposób. Najlepiej, jeżeli powierzymy nasz pojazd profesjonalistom, będziemy mieli wtedy pewność, że zrobiliśmy wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu naszego podróżowania.

Rezerwuj termin online!