Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

W ostatnich latach coraz popularniejsze stało się sprowadzanie samochodów z Wielkiej Brytanii. Niemniej jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przerobienia będzie wymagała nie tylko kierownica, by taki pojazd mógł zostać dopuszczony do ruchu w naszym kraju, a także w innych krajach europejskich. Na szczególną uwagę zasługują również reflektory. Angielskie lampy, znacznie różnią się od polskich i z pewnością trzeba będzie je wymienić po sprowadzeniu auta. Jakie są więc największe różnice między reflektorami używanymi w naszym kraju a tymi, które montowane są w pojazdach z Wysp Brytyjskich?

 

Najważniejsze różnice pomiędzy europejskimi i angielskimi reflektorami

Reflektory montowane w pojazdach z Wielkiej Brytanii, najprościej rzecz ujmując nie święcą w taki sam sposób jak te, które montowane są w autach produkowanych w Europie. Jak wiadomo, na Wyspach Brytyjskich obowiązuje ruch lewostronny, a to oznacza, że odchylenie światła w reflektorach, również kierowane jest w lewą stroną. Jakie ma to znaczenie w przypadku ruchu europejskiego? Otóż światła angielskie będą oślepiać kierowców, którzy nadjeżdżają z naprzeciwka, nawet jeśli będą włączone w trybie mijania. Warto również zwrócić uwagę, że pojazd z angielskimi reflektorami nie przejdzie przeglądu technicznego i nie zostanie on dopuszczony do ruchu drogowego.

Jak rozpoznać angielskie reflektory?

Okazuje się, że problemem nie jest jedynie sprowadzenie auta z Wysp Brytyjskich. Wówczas dobrze wiemy, że zamontowane reflektory należy wymienić, a oddając pojazd w ręce profesjonalistów z warsztatu samochodowego, wymiana reflektorów będzie szybka i sprawna. Niemniej jednak wielu kierowców, których auto doznało drobnej stłuczki i uszkodzenia reflektorów, decyduje się na własną rękę zakupić używane lampy i zamontować je w pojeździe. Okazuje się, że wówczas mogą oni zakupić używane reflektory właśnie w wersji angielskiej. Chociaż samodzielna wymiana lamp nie jest szczególnie polecana i o wiele lepiej powierzyć pojazd fachowcom, to warto jednak wiedzieć jak łatwo można rozpoznać angielskie reflektory, by uniknąć ewentualnej pomyłki. Tak więc warto zwrócić uwagę na:

  • Strzałki pojawiające się na reflektorze – są to znaki homologacyjne. Jeśli strzałka zwrócona jest w prawo, wówczas mamy do czynienia z reflektorem angielskim. Jeśli zaś pojawiają się dwie strzałki, to oznacza, że reflektor może być dopasowany zarówno do ruchu europejskiego jak i angielskiego.
  • Oznaczenia homologacyjne – jeśli przy zakupie reflektora widnieje na nim oznaczenie homologacyjne E11, wówczas możemy mieć pewność, że jest on dedykowany ruchowi lewostronnemu, który obowiązuje w Wielkiej Brytanii.
  • Sposób świecenia – najprościej rozpoznać reflektory angielskie, właśnie po sposobie, w jaki one świecą. W ich przypadku wiązka światła będzie wyraźnie skierowana w lewą stronę.

Rezerwuj termin online!