Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Bardzo często w różnego rodzaju treściach dotyczących motoryzacji i samochodów pojawia się hasło hydrofobowość, a także inne związki frazeologiczne wykorzystujące ten wyraz. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu pojęciu i dowiedzieć się, co ono oznacza. Rozwiewamy Twoje wątpliwości na ten temat w tym właśnie artykule. Zapraszamy do lektury!

 

Co to właściwie jest tak hydrofobowość?

Hydrofobowość jest to termin, którym określa się zdolność do odpychania cząsteczek wody. Tak właśnie ta sama woda, która jest nam potrzebna do życia, czasami jest niepożądana. Pamiętaj o tym, że H20 to także składnik kwaśnych deszczy i innych płynów, które mogą mieć negatywny wpływ na wygląd naszych ukochanych czterech kółek.

Co więcej, woda jest dla samochodu elementem, który przyczynia się do powstania korozji. I tutaj z pomocą przychodzą wysokiej jakości preparaty hydrofobowe. Są to produkty, które skutecznie pomagają usunąć niepożądane efekty związane z aktywnością wody i wywołane przez inne twarde ciecze. Pomagają w utrzymaniu samochodu w nieskazitelnej czystości i w dobrym stanie przez dłuższy okres.

Jak działa preparat hydrofobowy?

Preparaty hydrofobowe po aplikacji na lakier, czy tapicerkę samochodową tworzą cienką warstwę ochronną. Struktura ta przyczynia się do zdecydowanego osłabienia wiązań powierzchniowych pomiędzy kroplami wody a zabezpieczoną warstwą. To doprowadza do tego, że krople deszczu lub innego płynu wręcz uciekają z takiej powierzchni.

Jakie jest zastosowanie preparatów hydrofobowych?

Preparaty hydrofobowe warto zastosować w okresach intensywnych opadów. Co więcej, specjaliści zalecają stosować te produkty także podczas zimowej aury, a więc, gdy jest śnieg i zimowe przymrozki. Wyroby te skutecznie pomagają przy usunięciu wszelkich nieczystości. Jednak środki hydrofobowe stosuje się nie tylko na lakier, czy tapicerkę, ale też na szyby samochodowe. Dzięki temu deszczówka bardzo szybko i łatwo spływa oraz pozostawia szybę czystą. W rezultacie wpływa nie tylko na higienę, ale też bezpieczeństwo kierowcy oraz innych podróżujących w aucie osób.

Produkty hydrofobowe doskonale chronią nie tylko przed wodą, ale także przed innymi czynnikami zewnętrznymi. Wiele produktów ma unikalne formuły, które zabezpieczają też przed promieniowaniem UV. Jest to jakby taka niewidzialna wycieraczka, która gwarantuje uzyskanie fantastycznego rezultatu. 

Jak widać, preparaty hydrofobowe są bardzo ważne w przypadku motoryzacji. Dzięki temu ciecze i inne czynniki nie wyrządzają szkód zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu samochodu. Dlatego każda osoba, która pragnie utrzymać w dobrej kondycji swój samochód przez długi czas, powinna zainwestować w dobrej jakości preparaty hydrofobowe!

Rezerwuj termin online!