Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Każdy samochód narażony jest na przeróżne uszkodzenia. Począwszy od niekorzystnego wpływu czynników atmosferycznych, aż po nieuwagę kierowców, przez co z łatwością może dojść do wgnieceń w niezwykle trudnych do naprawy miejscach, jakim są słupki i krawędzie drzwi. Nie da się ukryć, że każde nawet najmniejsze uszkodzenie karoserii negatywnie wpływa na wygląd samochodu. Wielu kierowców defekty estetyczne chce jak najszybciej naprawić. Jednak, czy można usunąć wgniecenia powstałe właśnie na słupkach i na krawędziach drzwi?

 

Sposoby naprawy wgnieceń na słupkach i krawędziach drzwi

Dzięki nowoczesnym technikom i narzędziom praktycznie każde wgniecenie i ubytki powstałe na karoserii samochodu, możliwe są do wyeliminowania. Dobrze znana jest nam klasyczna naprawa blacharki, która polega przede wszystkim na wyprostowaniu danego elementu, a nierzadko wiąże się także z koniecznością podgrzania blachy, by stała się ona plastyczna. Nie da się ukryć, że metoda ta jest niezwykle skuteczna, jednak często wiąże się z koniecznością demontażu elementu, co może być znacznie utrudnione w przypadku słupków i krawędzi drzwi.

Kolejno, można skorzystać również z możliwości szpachlowania wgniecenia, jednak znów, w przypadku słupków czy krawędzi, metoda ta może okazać się mało skuteczna. Warto również zwrócić uwagę na to, że klasyczne metody naprawy uszkodzonej blacharki, zwykle zajmą o wiele więcej czasu, a także mogą wiązać się ze znacznie wyższą ceną.

Następnie, po przeprowadzeniu tego typu napraw, niezbędne jest także przeprowadzenie ponownego lakierowania, co znacznie może obniżyć wartość auta w przypadku ewentualnej sprzedaży.  Jedną z innowacyjnych metod, która jest w stanie wyeliminować wgniecenia na słupkach i krawędziach drzwi jest technologia PDR, czyli Paintless Dent Repair. Metoda ta jest niezwykle skuteczna w miejscach, w których nie doszło do przerwania powłoki lakierniczej. Dzięki metodzie PDR można szybko i skutecznie wyeliminować defekty, powstałe np. w wyniku otarć i stłuczek parkingowych w miejscach, w których inne metody byłyby trudne do zastosowania lub po prostu okazałyby się nieskuteczne.

Warto postawić na specjalistę

Nie da się ukryć, że większość kierowców, zwykle samodzielnie próbuje się uporać ze wgnieceniami, nawet tymi, które powstały w trudnodostępnych miejscach. Niestety bez specjalistycznego sprzętu i doświadczenia, można sytuację znacznie pogorszyć i doprowadzić do konieczności wymiany całego panelu. Powłoka lakiernicza jest niezwykle delikatna, a nieodpowiednie wypchnięcie może doprowadzić do jej przerwania i uszkodzenia.

Kolejno, nie będzie możliwe zastosowanie metody PDR, by naprawić powstałe defekty. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym zakładzie lakierniczym, który dysponuje nie tylko zespołem doświadczonych fachowców, ale także odpowiednią wiedzą i narzędziami. Dzięki temu eliminacja wgnieceń na słupkach i krawędziach drzwi przebiegnie nie tylko szybko, ale również skutecznie.

Rezerwuj termin online!