Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Czy można naprawiać lampy LED w samochodzie?

Lampy LED są zaprojektowane tak,

aby przetrwać nawet 50 tysięcy godzin ciągłej pracy.

Jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy można zagwarantować im idealne warunki, a jak wiadomo

– podczas jazdy o takie trudno.

Wilgoć, skoki temperatur, nadmierne wibracje czy mikrouszkodzenia mogą powodować awarię lamp LED w samochodach. Nie trzeba ich od razu wymieniać – naprawa jest o wiele szybszą i tańszą opcją.

 

Lampy LED – kiedy trzeba je naprawić?

Wiele czynników może powodować uszkodzenie obudów, przerwanie kabli czy korozję płytek, co prowadzi do awarii rezystorów. Niekiedy taki stan nie objawia się całkowitym wygaszeniem żarówki, a jedynie jej przyciemnieniem. Taka sytuacja może być niezwykle niebezpieczna podczas jazdy i znacząco obniża pole widzenia kierowcy.

Każda zmiana w działaniu lamp LED powinna być sygnałem, że nie pracują one tak, jak powinny. Może się to uwidocznić w zmniejszonym natężeniu lub nawet odmiennym kolorem światła. Czasami jest to spowodowane naleciałościami na osłonie – jest to najmniej skomplikowany problem, jednak nadal należy go zniwelować, by móc cieszyć się przyjemną i komfortową jazdą. Koniecznie trzeba naprawić lampy LED, gdy:

  • następuje ich całkowite wyłączenie,
  • pojawia się okresowe migotanie,
  • światła działają wyłącznie w określonych warunkach (np. tylko na prostej drodze),
  • na kokpicie wyświetlają się alarmujące komunikaty.

 

Na czym polega proces naprawy lamp LED?

Lampy LED składają się z wielu elementów i ich naprawa opiera się na wykorzystaniu bardzo precyzyjnych, specjalistycznych narzędzi. Zespoły scalone mogą zostać uszkodzone w niewielkim, wręcz niewidocznym na pierwszy rzut okna miejscu, dlatego największą uwagę poświęca się na diagnostykę i ustalenie przyczyny powstania awarii. Jeśli jest za nią odpowiedzialna pęknięta osłona, konieczna jest jej wymiana wraz z okablowaniem i innymi częściami, które ucierpiały na skutek działania wilgoci.

Bardzo ważna podczas naprawy jest umiejętność właściwego rozmontowania całej lampy. Różne marki samochód wykorzystują inne rozwiązania, jednak w większości przypadków zespoły są połączone ze sobą ściśle, przez co jeden niewłaściwy ruch może spowodować uszkodzenie części, które mogły służyć jeszcze przez wiele lat.

Naprawa lamp LED może wiązać się z koniecznością rozklejenia reflektora, a następnie jej szczelnego ponownego sklejenia. Nawet przy zwykłej wymianie samej diody konieczne jest również idealne doczyszczenie wszystkich elementów – bez tego mogą powstawać zabrudzenia, które nie tylko będą widoczne po włączeniu świateł, ale również będą rzutować na pole widzenia kierowcy.

 

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc specjalistów?

W domowych warunkach lampy LED można naprawić samodzielnie, jednak wymaga to zaopatrzenia się w drogi sprzęt, który rzadko kiedy znajduje się w standardowym wyposażeniu garażu. Dodatkowo trzeba posiadać wiedzę z zakresu elektroniki i łączenia materiałów oraz mieć umiejętności manualne. Oczywiście taka naprawa jest możliwa, jednak trzeba pamiętać o tym, że jeden mały błąd może spowodować znaczne pogorszenie sytuacji.

W naszej firmie mamy do dyspozycji odpowiednie zaplecze technologiczne, a także działamy z wykwalifikowanym zespołem. Dzięki temu możemy naprawić lampy LED w ekspresowym tempie przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności. 

Rezerwuj termin online!