Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Wiele osób wskazuje, że reflektory w samochodzie stanowią jego swoistą wizytówkę. W szczególności na niekorzystną ocenę wpływają te, które są zmatowione jak i zażółcone, co ma miejsce w przeważającej ilości pojazdów. Reflektory wymagają szczególnej pielęgnacji, o której bardzo mało osób wie. W niniejszym artykule przedstawiamy jak dbać o reflektory w samochodzie, aby uzyskać i utrzymać zadowalający efekt przez wiele najbliższych lat. Wdrożenie tych wskazówek umożliwi poprawę także ich obecnego wyglądu, co jednocześnie wpłynie na prezentację pojazdu. 

 

Pielęgnacja reflektorów w samochodzie – kiedy i jak ją przeprowadzić

Chłodniejsze pory roku, jesień i zima, są w szczególności uciążliwe dla kierowców. Dzieje się tak ze względu na znaczniejsze ograniczenie widoczności na drodze. Panujące wówczas warunku atmosferyczne przekładają się na występowanie deszczów lub mżawek, a także na szybsze zachody słońca. Aby jeszcze bardziej nie zwężać widoczności na drodze, konieczne jest systematyczne czyszczenie reflektorów. Równolegle należy także na bieżąco usuwać powstałe uszkodzenia i wypiaskowania, które zmniejszają zdolność świecenia. Podstawową zasadą, którą powinien wdrożyć każdy posiadacz samochodu jest konieczność odpowiedniego zabezpieczenia reflektorów. 

Jak właściwie ochraniać przednie lampy?

Na przełomie jesieni i zimy konieczne zapewnienie właściwego czyszczenia reflektorów w samochodach. Wówczas ma miejsce szczególna kumulacja czynników działających destrukcyjnie na wygląd lamp samochodowych. Wykazują je przede wszystkim deszcze, jednak obojętny nie pozostaje piasek. Doprowadza on do powstawania mechanicznych uszkodzeń na powierzchni reflektorów. W rezultacie dostrzegalne są charakterystyczne zmatowienia na poliwęglanie. Równolegle pojawiają się odpryski na skutek uderzeń kamieni o różnych średnicach. 

Jednym z najmniej wymagających sposobów zapewniających właściwą ochronę reflektorów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jest aplikacja folii ochronnej PPF. Słynie ona z właściwości samoregenerujących, które zapobiegają dalszemu powstawaniu uszkodzeń na skutek uderzeń piasku lub drobnych kamieni. Folie PPF odpowiadają także za izolowanie lamp od możliwości powstania jakichkolwiek nieodwracalnych zmian na powierzchni reflektorów.

Najważniejsze właściwości folii aplikowanych na reflektory

Dokonując wyboru właściwej folii samochodowej należy koniecznie zwrócić uwagę na jej parametry, które będą rzutowały na przyszłą jakość użytkowania i ochrony. W zależności od preferencji i posiadanego pojazdu można wybrać folię bezbarwną, lekko dymioną lub lekko przyciemniającą. Ewentualnie dostępna jest także folia intensywnie dymiona. Konieczne powinna posiadać zdolność do samo-regeneracji, a także działanie hydrofobowe ze względu na najczęściej panujące warunki atmosferyczne jesienią.