Darmowy kurier

Regeneracja reflektorów bez wychodzenia z domu! Zdemontuj i spakuj lampę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!

Zamów kuriera

Światła LED są obecnie powszechnie spotykane w samochodach. Kierowcy cenią je sobie za ich funkcjonalność oraz wygląd. Dlaczego spopularyzowanie tego typu oświetlenia zrewolucjonizowało rynek samochodowy?

 

Światła LED – zalety

O zaletach tego typu świateł można mówić godzinami. Światła LED do jazdy dziennej zapewniają oczywiście bezpieczeństwo i lepszą widoczność, jednak nie ma się co oszukiwać – dla kierowców równie istotny jest ich stylowy wygląd. Lampa LED sprawia, że pole widzenia przed i za samochodem jest większe. To prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno własnego, jak i innych użytkowników drogi. Ponadto światło LED jest białe i o wiele bardziej wyraziste i rozproszone niż to stosowane kiedyś. To sprawia, że pojazd jest lepiej widoczny na trasie, a jednocześnie nie oślepia kierowców jadących z przeciwka.

Co więcej, to światło jest najbardziej zbliżone do naturalnego i dzięki niemu nawet w nocy przedmioty wyglądają tak jak za dnia. Z tego powodu nazywa się je technologią przyszłości. Żarówki cechują się dużą trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Nie przegrzewają się i są odporne na mróz, nawet jeśli samochód nie jest trzymany w garażu. A to pozwala uniknąć mandatu za jazdę z zepsutym światłem.

Żarówki LED nie są dużym obciążeniem dla instalacji elektrycznej i zmniejszają zużycie paliwa, na którym każdy kierowca stara się oszczędzać. Dlatego są określane jako rozwiązanie ekologiczne. Światła LED przykuwają uwagę swoim wyglądem. Nie są stosowane jedynie jako światła do jazdy dziennej, ale sprawdzają się także jako światła hamowania, cofania, kierunkowskazy czy podświetlenie tablic rejestracyjnych i wnętrza pojazdu. Występują w wielu kolorach. Najbardziej popularne to biały, czerwony, żółty i pomarańczowy. Przed zakupem należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami, które określają dozwoloną barwę świateł w danym elemencie samochodu.

Najczęściej wykorzystywane oświetlenia LED

Najczęściej wykorzystywane oświetlenia typu LED:

  • światła LED do jazdy dziennej,
  • żarówki LED jednowłóknowe,
  • żarówki LED dwuwłóknowe,
  • żarówki LED postojówki i do zegarów,
  • żarówki LED rurkowe.

Podsumowanie

Technologia idzie do przodu i oferuje ludziom coraz to nowsze rozwiązania mające w skuteczny sposób ułatwić życie. Postęp przyniósł nam rozwój oświetlenia LED w samochodach. Szybko zdobyło ono wielu zwolenników. Nie bez powodu – to rozwiązanie zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkownikom drogi, a ponadto cechuje się efektownym wyglądem. A przecież dla posiadaczy pojazdów to również bardzo ważna kwestia.

Światłami LED powinna zainteresować się każda osoba, która prowadząc pojazd chce zminimalizować ryzyko wypadku oraz nie są jej obojętne kwestie ekologii. Bezawaryjność i trwałość tego typu żarówek sprawia, że posiadacze wyposażonych w nie samochodów nie chcą wracać do starego oświetlenia.